Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Foto: VSC FATRA ZLÍN – VK TROX PŘÍBRAM 1:35. 11. 2023 (zdroj: text i foto: cvf, komentářů: )

VSC FATRA ZLÍN – VK TROX PŘÍBRAM 1:3

V dnešním utkání 4. kola extraligy mužů hostila domácí Fatra Zlín tým Trox Příbram. I když byli hosté před utkáním lépe postaveným týmem v extraligové tabulce, očekával se vyrovnaný souboj, ve kterém mohly pomýšlet na vítězství oba týmy. Nakonec to byli hráči Příbrami, kteří lépe zvládli koncovky posledních dvou setů, a nakonec se radovali za zisku tří bodů..

VSC Fatra Zlín - VK Trox Příbram 1:3

po setech 20:25, 30:28, 24:26, 24:26

Rozhodčí: Petr Kvarda, Tomáš Buchar

Počet diváků: 421

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Pražák, Truong, Toman, Čechmánek, Římal, Kozak, libero Viceník. Střídali: Šulc, Boyanov, Gálík

Hosté: D. Rosenbaum, Franco, Šábrt, Tevkun, Lyzanets, Benitez, libero Verasio. Střídali: F. Ureš, J. Ureš

Ohlasy po utkání:

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dnes z obou stran hodně bojovný volejbal, velmi vyrovnaný, bohužel jsme nedohráli dobře rozehranou koncovku čtvrtého setu, a to nás stálo důležité body, které nám budou chybět."

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): Dneska pro nás smolné utkání, ve dvou setech jsme měli šanci to přetlačit na svou stranu, ale zbytečně jsme se báli na odvážný konečný útok., a to nás stálo body."

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): „Dnešní zápas byl hodně bojovný, hodně nám pomohli blokaři, jak na útoku, tak na bloku. Stěžejní bylo, že jsme dostali ze hřiště Římala. Hodně štěstí Zlínu v dalších zápasech a my se soustředíme na České Budějovice."

Lubomír Vašina (trenér Trox Příbram): „Jsme rádi za tři body ze Zlína. Zlín v minulém kole hrál výborný zápas v Liberci, takže respekt z naší strany byl znát. Jsem rád za bojovný výkon, hlavně ve čtvrtém setu, kdy jsme prohrávali 19:23."

Popis utkání:

Začátek utkání byl oboustranně velmi opatrný. Oba týmy podávaly na jistotu, takže neměly problém se ztrátou. Teprve za stavu 9:10 se do podání opřel Tevkum a následně útočíl úspěšně Benitéz a donutil domácího trenéra k prvnímu time. Hráči Příbrami byli i nadále jistější a za stavu 15:18 vyčerpala lavička Fatry oba oddechové časy. Za stavu 17:19 při podání Tevkuna si hosté vybojovali luxusní náskok do koncovky, 17:22. Set ukončil útokem Franco, když domácí hráči byli v síti.

Druhý set byl ze začátku podobný prvnímu, skóre bylo vyrovnané až do stavu 17:17. Hosté odskočili na 17:19, kdy následoval první time domácích a za stavu 18:21 druhý. Po úspěšném bloku Čechmánka (20:21) i hostující lavička sáhla po oddechovém čase. Domácí trenér poslal na podání Gálíka a místo Římala nastoupil Boyanov. V dramatické koncovce byli tentokrát šťastnější hráči Fatry, set ukončil nechytatelným útokem Čechmánek.

I třetí set měl stejný scénář. Trenér Fatry Sklenář ponechal v základní sestavě na postu diagonálního hráče Boyanova, který se osvědčil v koncovce druhého setu. Zajímavé věci se začaly dít až v samotné koncovce. Žádný tým si nedokázal vytvořit náskok k zakončení setu. Znovu následovala dramatická koncovka, tentokrát se štěstěna usmála na borce z Příbrami. Set ukončil domácí Kozak útokem do bloku hostů.

Ve čtvrtém setu trenér Fatry opět udělal změnu. Na post univerzála se vrátil Římal a na postu smečaře Tomana vystřídal Boyanov. Opět se hrál výborný bojovný volejbal s dlouhými výměnami, který se musel divákům líbit. Hráčům Fatry se podařil minibreak (14:12), na který reagoval trenér Vašina oddechovým časem a následně střídáním Franca Urešem. Další odskok Fatry na 20:18 byl impulsem pro druhý oddechový čas hostujícího trenéra. Za stavu 23:19 měli domácí volejbalisté tři setboly, které však nevyužili. Příbram bojovala ze všech sil a postupně náskok Fatry umazávala. Uklidnit své svěřence se snažil domácí trenér při prvním oddechovém času. Útok Pražáka byl zablokován a tak následoval druhý time domácích. Druhý mečbol už ale Příbram proměnila blokem Franca.

Autor: Ivan Dostál
KomentářeZdroj: cvf

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1

Nejbližší zápasy:

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. VK Lvi Praha 65
 • 2. Kladno volejbal cz 56
 • 3. VK Dukla Liberec 53
 • 4. VK Jihostroj České Budějovice 52
 • 5. ČEZ Karlovarsko 50
 • 6. VK TROX Příbram 35
 • 7. AERO Odolena Voda 31
 • 8. Volejbal Brno 27
 • 9. Black Volley Beskydy 25
 • 10. VK Benátky nad Jizerou 21
 • 11. Fatra Zlín 20
 • 12. VK Ostrava 17
 • 13. SKV Ústí nad Labem 16

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023