Volejbalový klub Příbram - Kocouři

12. 1. 2020 (zdroj: text i foto: čvf.cz, komentářů: )

VSC FATRA ZLÍN - VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:1

Dnešní utkání bylo klíčové pro oba týmy, neboť soupeře v současné ligové tabulce dělil pouhý bod. Dramatické utkání zvládli lépe domácí a přeskočili hosty v tabulce....

VSC Fatra Zlín - VK Euro Sitex Příbram 3:1

po setech : 25:22, 23:25, 25:23, 25:23

Rozhodčí: Gall J.,Spáčil L.

Počet diváků: 460

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Motyčka, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Lamri, Kozak

Hosté: Kuchař, Safonov, Kriško, Suda, Polák, Kupilík, libero Juračka. Střídali: Böhm, Rosenbaum, Hulpach, Trojanowicz, Makinen

Vyjádření:

Domácí:

Michal Čechmánek (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dnes jsme vyhráli díky velké bojovnosti, individuálně bych pochválil našeho nahrávače, protože jeho zvolená hra nás dobře táhla."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Velmi těžké utkání, které jsme zvládli. Musím pochválit hráče, že vydrželi tlak a bereme tři body."

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Vyrovnaný zápas, Zlín dobře přihrával, dobře hrál domácí nahrávač a smečař Čech, náš tým se celou sezónu potýkáme s koncovkami setů, děláme zbytečné chyby technického rázu, což nás stojí důležité body."

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Přibram): „Vyrovnaný zápas, rozhodly naše chyby, třetí set jsme vedli 16:12, neotočili jsme dvakrát na jednoblok, nezasloužili jsme si vyhrát."

Popis utkání:

Hned v úvodu prvního setu domácí získali drobný náskok 4:2, poté oba týmy bezchybně ztrátovaly až na podání přišel Böhm, 8:8. I nadále se hrál vyrovnaný duel až do stavu 13:10, kdy si vzal trenér hostů první oddechový čas. Za stavu 16:14 hosté střídali, na podání vystřídal Kuchaře Böhm. Po chybě Kriška v útoku je stav 19:16 a hosté berou druhý oddechový čas. Za stavu 24:21 mají domácí první setbol, ale domácí kapitán proměňuje až ten druhý, 25:22.

V druhém setu zůstal v základní šestce hostů Böhm, domácí pokračovali v nezměněné sestavě. Domácí po úspěšných útocích Kriška prohrávají 2:5 a berou první oddech. Až do stavu 13:13 si hosté udržovali náskok dvou bodů, za tohoto stavu si první oddech bere i trenér hostů. Do koncovky se jde za vyrovnaného stavu 19:19. Za stavu 20:19 pro domácí žádá o druhý odddechový čas příbramský trenér. Motyčka smečuje do zámezí (23:22) a druhý oddech bere i domácí lavička. Nervózní koncovku zvládli lépe hosté 25:23.

Ve třetím setu oba týmy nastupují v nezměněných sestavách.  Po vyrovnaném průběhu odskočili hosté na 9:12 a přichází první oddech domácích. Po útoku Adamce do bloku Böhma pak druhý oddech čas domácích (12:16). Oddech domácích byl plodný, snižují na 15:16 a hosté si vyžádali první oddech. Opět se schyluje k vyrovnané koncovce, 19:19. Za stavu 24:22 bere i hostující trenér druhý oddech. První setbol Böhm odvrací, ale druhý setbol proměňuje domácí Čech.

Po vyrovnaném začátku čtvrtého setu se hosté ujímají vedení 7:10. Domácí kontrují 10:10. Za stavu 12:12 dochází ke střídání na smeči u hostů, odchází Suda a přichází Kuchař. Trojblok domácích zastavil útok Kriška a hosté berou první oddech. A je tu opět vyrovnaná koncovka, 19:19. Útok domácího Čecha do autu 19:20 a následuje první oddech domácího týmu. Adamec vytlouká blok a domácí vedou 23:21, teď bere druhý oddech Příbram. Koncovku zvládli lépe domácí a vyhráli 25:23 a celý zápas 3:1.

Autor: Ivan Dostál