2. 10. 2022 (zdroj: text: cvf.cz, foto: , komentářů: )

VSC FATRA ZLÍN - VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:1

V druhém utkání sezony 2022/23 na domácí palubovce přivítali hráči Fatry Zlín borce Euro Sitex Příbram. V minulém kole Fatra příjemně překvapila, když v domácím prostředí celku Aero Odolena Voda sehrála vyrovnaný souboj a podlehla až v koncovce pátého setu. Příbram v domácí hale sice prohrála, ale favorita z Prahy hodně potrápila. Z tohoto pohledu se dnes dal očekávat vyrovnaný souboj. Predikce se potvrdila, hrál se vyrovnaný volejbal, ale domácí přece jen udělali méně chyb a po třech zvládnutých koncovkách zvítězili zaslouženě 3:1..

VSC Fatra Zlín - VK Euro Sitex Příbram 3:1

po setech : 25:22, 24:26, 25:20, 25:23

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Martin Možnár

Počet diváků: 307

Domácí: Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozak, Pražák, libero Viceník. Střídali: Adamec, Toman, Gálík

Hosté: Trojanowicz, Pereira, Duarte, Šábrt, Hulpach, Böhm, libero Peterka. Střídali: Ureš J., Rosenbaum, Ureš F.

Ohlasy po utkání:

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): Vyhrál ten, který dohrál víc bodových míčů."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín):Zasloužené vítězství díky zvládnutím tří koncovek. Přesto si myslím, že jsme hráli zbytečně nervózně a jsme schopni lepšího výkonu."

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dnes to od nás nebyl úplně dobrý výkon. Hlavně jsme nedostali domácí do úzkých servisem."

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Chtěli jsme tady získat nějaký bod, ale domácí, i když sety byly vyrovnané, byli o něco lepší. Trápili jsme se s protiútokem na bod."

První set začal oboustranně opatrně. Oba týmy využívaly ne příliš účinné podání soupeře k bezpečnému ztrátování. V první polovině setu měli mírně navrch domácí hráči a do koncovky šli s náskokem 22:19, což přimělo hostujícího trenéra k druhému time outu. Hosté následně snížili na 22:21 a domácí sáhli k prvnímu oddechovému času. Zkažené podání a následný tvrdý útok středem domácího Pražáka znamenaly tři setboly pro domácí, 24:21. První setbol ještě hosté odvrátili, ale další již Fatra proměnila zásluhou Čekety ze zóny IV.

I druhý set začal vyrovnaně. Po odskočení na 6:8 si vzal trenér domácích první oddech. I nadále se hostům dařilo, a tak domácí lavička za stavu 7:10 provedla změnu na postu smečaře, Čeketu nahradil Toman. Domácím se podařilo srovnat stav na 14:14 a trenér Brom si vzal první oddech. Do koncovky se šlo za vyrovnaného stavu 20:20. Za stavu 23:23 vybojovali hosté blokem první setbol, který však odvrátil Římal. Druhý setbol již hosté proměnili, opět blokem, a získali druhý set, 24:26.

Prohra v koncovce druhého setu nezanechala na domácích negativní stopu, ujali se vedení 7:3 a hosté si vybrali první oddech. V této fázi hráli domácí v pohodě, naopak hosté příliš často útočili do zámezí, a proto za stavu 10:4 sáhli ke změně na postu nahrávače, Pereiru nahradil Rosenbaum. Uklidnili se a hra se opět vyrovnala. Přesto si domácí udržovali 2-3 bodový náskok a do koncovky šli s mírným náskokem 21:18, následoval druhý time out hostující Příbrami. Eso z podání Čechmánka, úspěšný blok Pražáka a domácí měli čtyři setboly. Hned první proměnili a vedli 2:1 na sety.

Čtvrtý set byl opět velmi vyrovnaný, i když domácí měli bodově mírně navrch. Za stavu 15:13 zaútočil hostující diagonální hráč Hulpach do anténky (stav 16:13) a hosté si vzali první oddech. Do koncovky šli domácí za vedení 21:18. Zkažené podání hostů a Fatra disponovala třemi mečboly (24:21). První neproměnila zkaženým podáním Pražáka, druhý hosté zablokovali, až třetí proměnil smečí Čeketa.

Autor: Ivan Dostál