VSC FATRA ZLÍN - VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:2

Soupeřem Fatry Zlín v dnešním utkání byl tým, který v rozehrané soutěži ještě čeká na první letošní vítězství. Z tohoto pohledu byli domácí hráči mírným favoritem. Roli favorita nakonec zvládli, i když hosté byli ve třetím setu blízko k výhře..

VSC Fatra Zlín - VK Euro Sitex Příbram 3:2

po setech 20:25, 23:25, 25:23, 25:17, 15:10

Rozhodčí: Gall Jakub, Možnár Martin

Hráno bez diváků

Domácí: Šulc, Čech, Varous, Adamec, Motyčka, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Lamri, Kozak

Hosté: Viiber, Böhm, Hladenko, Kuchař, Pavelka, Polák, libero Juračka. Střídali: Rosenbaum, Ureš, Trojanowicz

Ohlasy po utkání:

Vojtěch Navláčil (kapitán Fatra Zlín): „Vyhrocené utkání se šťastným koncem pro nás."

Přemysl Obdržálek (trenér Fatra Zlín): „V prvních dvou setech jsme špatně řešili bodové situace. Po změně na postu nahrávače se ve třetím setu se hra uklidnila."

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „Dnes jsme předvedli nevyrovnaný výkon, prohráli jsme si to sami."

Petr Klár (trenér VK Příbram): „Gratuluji soupeři k vítězství."

První set začali domácí impozantně, při podání Šulce se ujali rychle vedení 3:0. Hosté se však postupně dostali do tempa a srovnali 6:6. I v polovině setu byl stav vyrovnaný 12:12. V dalším průběhu hosté odskočili na 12:15 a donutili domácího trenéra k prvnímu oddechovému času. Po dalších chybách v útoku domácích se stav pohnul ve prospěch hostů na 13:18. Domácí trenér reagoval klasickým dvojstřídáním. Za stavu 18:21 se domácí vrátili na základní sestavy. Koncovku zvládli hosté bezpečně a ujali se vedení 0:1 na sety.

Druhý set byl od začátku velmi vyrovnaný. Oba týmy spolehlivě ztrátovaly, ani jeden tým nedokázal podáním narušit dobrou přihrávku soupeře. V blížící se koncovce udělali domácí dvě chyby na útoku a dovolili hostům odstup 15:17, na což reagoval domácí trenér oddechem. Do koncovky šli hosté s mírným náskokem 19:21. Další útok Adamce do zámezí, stav 20:23 a druhý oddech domácích. Hosté kazí podání a trenér Klár si bere první oddechový čas. Ovšem domácí také kazí podání a hosté mají setbol. Domácí odvrací a hosté berou druhý oddech. Druhý setbol ještě domácí odvrátili, ale další již znamenal vítězný bod pro hosty, kteří zvyšují na 0:2 na sety.

Třetí set začali lépe domácí a ujali se vedení 5:1. Trpělivě hrající hosté však opět srovnali na 6:6 a ještě získali vedení 6:8, na  což musel trenér Obdržálek reagovat prvním oddechovým časem. Mírný dvoubodový náskok se domácím podařilo srovnat až na 16:16. V koncovce se domácí dostali do vedení 23:22 a trenér Klár si vzal první oddech. Za stavu 24:23 přichází první setbol domácích, který proměňuje Čech vytlučením bloků. Domácí snižují na 1:2.

Do čtvrtého setu udělal domácí trenér dvě změny, na postu diagonálního hráče Adamce vystřídal Kozak a na postu nahrávače Šulce nahradil Lamri. Po vyrovnaném začátku se hráči Fatry ujali vedení 10:6 a za neustálých protestů hostujícího trenéra si nadále udržovali 3-4 bodový odstup. Za stavu 20:13 si vzal hostující trenér první oddechový čas. Do koncovky jdou domácí s luxusním osmibodovým polštářem 21:13. První setbol domácích 24:15 ještě hosté odvrací, esem z podání odvrací i druhý, třetí ale již domácí proměňují a srovnávají stav 2:2 na sety.

V pátém setu získali hráči Fatry mírný náskok a strany se měnily za stavu 8:5.  Sporný míč z podání přisuzují rozhodčí ve prospěch domácího týmu a za stavu 12:8 si bere první oddech trenér hostů. První mečbol hosté odvrací, ale druhý již domácí proměňují a vítězí celkovým skórem 3:2 na sety.

Autor: Ivan Dostál