13. 3. 2019 (zdroj: text i foto: čvf.cz, komentářů: )

Vstup do předkola play-off UNIQA extraligy vyšel lépe hostujícím týmům

V předkole play off UNIQA extraligy zavítal do Příbrami soupeř z Ústí nad Labem, který navštívil Příbram i v předposledním domácím kole základní části. Předchozí utkání skončilo vítězstvím 3:0 pro Příbram, také duel hraný na palubovce Ústí v listopadu minulého roku skončil vítězně pro Příbram, i když se jednalo o utkání vyrovnanější, které rozhodl až tie-break. V dnešním zápase byla Příbram favoritem, nicméně Ústí předvedlo perfektní, disciplinovaný výkon se skvělou koncentrací po celý zápas a poměrně překvapivě, leč zaslouženě zvítězilo v Příbrami v tie-breaku 3:2..

VK Euro Sitex Příbram – SKV Ústí nad Labem 2:3

po setech 18:25, 25:23, 25:23, 22:25, 13:15

Rozhodčí: Velinov E., Kořenek J., Svoboda J., Peller F.

Počet diváků: 326

Domácí: Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, Lech, libera Juračka a Kop. Střídali: Suda, Kuchař, Rosenbaum, Hulpach

Hosté: Wilson, Kramár, Da Sylva, Tibitanzl, Bartůněk L., Koci, libero Kořínek.

Vyjádření:

Domácí:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Nehráli jsme vůbec dobře na útoku, Ústí nás dnes hodně ubránilo. Celý zápas jsme sice bojovali, ale to bohužel nestačí, do druhého zápasu se musíme zlepšit především na útoku.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Porážka na domácí půdě nás mrzí hrozně moc, hraje se na dvě vítězná utkání, takže nezbývá nic jiného než v Ústí vyhrát. Náš výkon mi přišel hodně zadržený, báli jsme se hrát, báli jsme se udělat chybu, takto se v play off hrát nedá. Všichni hráči si musí sáhnout do svědomí a musíme hrát jednoznačně lépe. Ústí bojovalo, hrálo velmi disciplinovaně v obraně, drželo taktiku, ale my jsme tento zápas nezvládli hlavně hlavou.“

Hosté:

Filip Kramár (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Byl to šílený zápas, prohrávali jsme 2:1 po dobrém druhém a třetím setu, které jsme oba prohráli v koncovkách, ale dokázali jsme se z toho vyhrabat. Musím říci, že precizní přípravou a splněním všech taktických pokynů, na obraně v poli i na síti a ubráněním těžkých balonů, jsme si dnes zasloužili vyhrát.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Ubránili jsme spoustu balonů jak na síti, tak v poli, a i když jsme něco neuhráli, tak rozhodla potom i velká bojovnost a touha po vítězství.“

Do prvního setu vlétli hosté jako uragán – nulová nervozita, stoprocentní koncentrace a bojovný týmový duch. Příbrami se nedařilo na útoku, ani na servisu, kterých zkazila až příliš. Ústí drželo tříbodový náskok, který v průběhu setu ještě navyšovalo. První set skončil 25:18 pro hosty.

V druhém setu se Příbram probudila a začala hrát lépe na útoku i na obraně v poli. Příjem stále nebyl dokonalý, ale i tak se podařilo příbramským blokařům sem tam prosadit na útoku. Několikrát to vypadalo, že Příbram dokáže odskočit a set pohodlně dohrát, nicméně celé utkání bylo stále jako na houpačce, často byly vidět tří až čtyřbodové série na obou stranách. Příbram nicméně udržela koncovku a srovnala skóre na 1:1.

Třetí set byl od začátku vyrovnaný, průběh byl podobný jako v druhém setu. Příbram držela asi dvoubodový náskok, který měla i v koncovce, a přestože Ústí mělo šance, nevyužilo je a Příbram udržela těsný rozdíl až do konce. Nutno však znovu pochválit bojovný výkon hostů, neboť se jim podařilo zachránit jednoznačně ztracené míče, které zachraňovali i za cenu srážky s reklamními bannery. Příbram však vedla po třetím setu 2:1.

Do čtvrtého setu znovu vstoupily oba týmy vyrovnaně, až za stavu 4:5 Příbram předvedla čtyřbodovou sérii a znovu vypadalo, že odskočí, nicméně přišel zlomový okamžik, když za stavu 12:9 hosté zaútočili do zámezí, ale čárový rozhodčí překvapivě ukázal dobrý míč, čímž se hosté vrátili do hry a domácí byli po tomto okamžiku velmi rozhozeni. Ústí bylo rázem na koni a předvádělo znovu perfektní hru, leckdy měli hosté i štěstí, pár míčů jim spadlo do hřiště velmi těsně. Příbram už se ve čtvrtém setu nedokázala vrátit a zápas musel rozhodnout až tie-break.

Ve zkráceném pátém setu je známo, že každá chyba bolí, proto oba týmy začaly hodně opatrně, první odskočilo Ústí nad Labem až za stavu 6:8. Po změně stran hosté náskok ještě zvýšili. A když bylo skóre 12:9 pro Ústí, měli už to domácí těžké, a přestože při servisu střídajícího Radka Sudy ještě svitla naděje, hosté šancí nepohrdli, uhráli si ztrátu a překvapivě získali první bod a zároveň postupový mečbol do play-off proti Dukle Liberec.

Autor: Štěpán Chvosta