Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Vyhrocená dohrávka 11. kola UNIQA extraligy mužů v Příbrami pro Brno

V televizní dohrávce 11. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 se utkaly týmy VK Euro Sitex Příbram a Volejbal Brno. Příbram začala odvážně a ujala se vedení 1:0 na sety. Následně však ve dvou dalších setech na Brno herně nestačila, a i přes vedení 23:20 ve čtvrtém setu, se sama připravila o možnost bojovat o vítězství špatným postavením hráčů na hřišti. Po korekci skóre nakonec Brno zvítězilo v dramatické koncovce 28:26 a z Příbrami si odváží do tabulky tři body..

VK Euro Sitex Příbram – Volejbal Brno 1:3

po setech 26:24, 21:25, 20:25, 26:28

Rozhodčí: Fink T., Kvarda P.

Počet diváků: 621

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kuchař, Polák, Kriško, Suda, Safonov, Kupilík, libero Juračka. Střídali: Trojanowicz, Hulpach, Rosenbaum, Mäkinen

Hosté: Licek, August, Římal, Hrazdira, Pražák, Truong, libero Lžíčař. Střídali: Jakubec, Fitz, Provazník

Vyjádření:

Domácí:

Michal Kriško (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Zápas byl vyrovnaný, ale nehráli jsme dnes tolik dobře na příjmu, dostali jsme hodně es. Co se týče mezihry, tak se nám i dařilo bránit Římala, což byla naše taktika, ale bohužel to nedopadlo, hosté dnes byli šťastnější.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Dnes k tomu nemám co říct.“ (narážka na dlouhou pauzu v koncovce čtvrtého setu kvůli špatnému postavení Příbrami na palubovce).

Hosté:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Příbram hrála dnes velmi bojovně, hlavně v poli. Samozřejmě utkání ovlivnila koncovka čtvrtého setu, ale to si bohužel domácí musí hlídat, kdo kde hraje a když tam stojí tři postavení hráč, který tam nemá co dělat, tak jsou protesty Příbrami neoprávněné. Nicméně Příbram ukázala, že hrát umí, hráli dnes se ctí a myslím, že až do onoho okamžiku se musel zápas divákům líbit.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Trošku mě mrzí závěr dnešního zápasu, protože Příbrami ani Martinovi tohle nepřeju, ale asi to bylo nakonec správně rozhodnuté. Jinak to bylo oboustranně vyrovnané utkání, myslím, že jsme dnes asi byli o něco lepší na útoku a na servisu, naopak Příbram dobře bránila, počapala nás v poli a celkově hrála velice dobře, takže až na ten závěr si myslím, že to byl dnes dobrý sport.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupili lépe domácí, kteří tlačili na servisu a přehrávali Brno i v bodovkách, to vše před kamerami České televize. Hosté se však do setu vrátili chytrou a šikovnou hrou jejich univerzála Římala, který byl nejvíce bodujícím hráčem Brna. Za stavu 24:24 však brněnský kapitán Michal Hrazdira zaservíroval daleko do zámezí a Příbram následně uhrála bodovku na 26:24 a ujala se vedení.

V druhém setu se hra hostů z jihu Moravy výrazně zlepšila, Brno začalo lépe přijímat, ale také bránit. Dobrý servis hostů také nutil domácího nahrávače Kupilíka hrát po kůlech a občas také použil pipe, ale přes středové hráče bohužel cestu nevolil, protože to nebylo příliš možné. Brno si udrželo náskok čtyř bodů až do konce setu a srovnalo stav setů na 1:1.

Třetí set probíhal jako přes kopírák, dobrý servis hostů, na podání vyčnívali Licek a Římal, kteří skákaným servisem získali několik bodů a plachtou zas pro změnu trápili příbramské hráče nahrávač Truong a blokař August. V koncovce se Brno nezaleklo ani střídajících hráčů a zvýšilo vedení na 2:1. Příbrami se příliš nedařila mezihra a vyrobila několik nevynucených chyb.

Čtvrtý set začalo hostující Brno znovu lépe, ale domácí se drželi, skvěle se prezentoval domácí smečař Mäkinen, který 2x po sobě získal bod po rychlém pipu a přidal také bod ze servisu. Bylo vidět, že domácí tým nebere zápas na lehkou váhu a po každém vydřeném bodu se hlasitě radoval za podpory burácející haly. Skóre došlo až na 23:20 pro domácí Příbram. Pak ovšem rozhodčí zjistili, že na palubovce stojí jiný hráč, než by na ní měl být - prohodili se omylem blokaři Trojanowicz s Polákem, kteří se předtím vystřídali na servis a po odchodu Trojanowicze se zapomněli vystřídat zpět a po několika vyrovnaných výměnách se na vše zapomnělo – nevšimnul si nikdo. Rozhodčí pak 20 minut nevěděli, kolik míčů bylo špatné postavení a ani jaké skóre určí. Nakonec po několika dohadech a změnách stanovili skóre 21:21 a po dlouhé odmlce se začalo znovu hrát. Brno pak bylo o něco šťastnějším týmem a dokázalo zvítězit 3:1 na sety a získávat tři body do tabulky.

Autor: Štěpán Chvosta