Volejbalový klub Příbram - Kocouři

Příbram jede, stíhá první Liberec

Sedm zápasů, sedm vítězství a druhé místo. To asi letos v Příbrami čekal málokdo.

Kocouři ztrácejí v tabulce nejvyšší domácí soutěže na vedoucí Duklu Liberec jediný bod. Stejně jako vicemistři ze severu dokázali porazit hvězdami nabitý Jihostroj v domácím prostředí 3:2, díky čemuž mistrovskému celku a hlavnímu adeptovi na titul odskočili v tabulce na pět bodů.

Letošní dobrou formu potvrdili v posledním utkání, ve kterém před kamerami České televize porazili nováčka ze Starého Města jednoznačně 3:0 (15,18,21).
„Podle výsledku by se mohlo zdát, že byl zápas jednoduchý, ale pro hráče to byla dřina,“ říká k vítězství trenér Příbrami Petr Brom.

„Cením si toho, že až na nějaké výjimky jsme udrželi koncentraci a soupeře nepodcenili. Drželi jsme Staré Město pod tlakem, což bylo důležité,“ hodnotil sedmé vítězství v řadě zkušený kouč.

V utkání byli Příbramští jasnými favority, což potvrzovali po celý průběh zápasu.
„Přehráli jsme je obranou, servisem, vlastně ve všech činnostech jsme byli lepší. Hlavním cílem bylo, abychom se soustředili na svůj výkon a udrželi ho na stejné úrovni od začátku až do konce. Nedopustili jsme, aby se hosté dostali do hry,“ pochvaluje si.

Takový vývoj a rychlé vítězství prý očekával.
„V týdnu bylo vidět, že mančaft je v pohodě a šlo opravdu jen o naší koncentraci,“ dodává Brom, který tentokrát nechal odpočívat nemocného nahrávače Michala Sládečka.

Šanci ukázat se dostal tentokrát domácí odchovanec Roman Pekárek. „Roman by hrál, i kdyby byl Sládeček zdravý. Už před sezonou jsem říkal, že jsou to dva kvalitní nahrávači, které budu v zápasech střídat,“ vysvětluje Petr Brom, který do Příbrami přišel před loňskou sezonou se čtyřmi tituly z Jihostroje.

Skvělou práci nad sítí opět předváděl nováček týmu blokař Miroslav Bezděka.
„Bylo těžké udržet koncentraci, nevypustit ani jeden balon. Rozhodla naše trpělivá hra v obraně, v poli a na útoku. Nezkazili jsme ani moc podání, což nám také pomohlo,“ říká nejvyšší hráč Kocourů.

To, že budou volejbalisté Příbrami stíhat lídra tabulky a dokonce v ní budou figurovat před Jihostrojem, který měl válcovat v domácí soutěži jednoho soupeře za druhým, nikdo nečekal.
„Máme za sebou parádní sérii.  Je to začátek, jaký si každý může přát,“ září blokař.

"Ale všechno se ještě může změnit, je za námi teprve první třetina základní části. Já ale doufám, že vydržíme co nejdéle hrát jako do teď,“ říká blokař Miroslav Bezděka, který přišel do Příbrami z francouzského Nancy.

Zkušený smečař středočeského celku Petr Čížek ale varuje.
„Někteří pamětníci by na to neradi vzpomínali, ale už jednou byla Příbram na prvním místě do poloviny soutěže a na konci roku skončila nechvalně,“ říká opora Kocourů.

I on by rád prodloužil sérii vítězství.
„Uvidíme, co bude dál, ale zatím hrajeme standard v každém zápase, proto vyhráváme. Doufám, že nám to vydrží delší dobu.“

V dalším utkání hostí Kocouři opět v domácím prostředí tým Aero Odolena Voda.
„Stejně jako se Starým Městem nic nepodceňujeme, chtěli jsme z tohoto domácího dvojutkání šest bodů, teď máme z padesáti procent splněno. Bylo by dobré získat další tři body, čekám, že je uhrajeme,“ věří svému týmu trenér Brom před sobotním zápasem.

Luděk Švejcar
.
Článek vložil Krpac
Článek publikován 5.12.2012 na www.cvf.cz


VK ČEZ Karlovarsko Euro Sitex Příbram

VK ČEZ Karlovarsko vs. Euro Sitex Příbram

19.09. 2020 od 18:00

Západní 1812, Karlovy Vary

Zápasy ostatních týmů

Nejbližší zápasy:

3.10.10:002-MSokolov - Příbram B
3.10.14:002-MSokolov - Příbram B
10.10.10:00EX-JPříbram - Orion
10.10.10:002-MPříbram B - Domažlice

Extraliga mužů 2020 / 2021

 • 1. Black Volley Beskydy 0
 • 2. Kladno volejbal cz 0
 • 3. SK VOLEJBAL Ústí nad Labem 0
 • 4. VK Jihostroj České Budějovice 0
 • 5. VK Dukla Liberec 0
 • 6. ČEZ Karlovarsko 0
 • 7. VK Lvi Praha 0
 • 8. AERO Odolena Voda 0
 • 9. VK Ostrava 0
 • 10. Volejbal Brno 0
 • 11. VK Příbram 0
 • 12. Fatra Zlín 0

Všechny tabulky

Video

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
MŠMT

VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2020 / 2021