Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Budějky nad naše síly.

Po těžkém soupeři v Liberci následovalo sobotní utkání v Českých Budějovicích. Bohužel ani tam se nám nedařilo a hladce jsme prohráli 0-3..

Už od úvodu zápasu vzal Jihostroj vše do svých rukou a body na jeho kontě přibývaly jak na běžícím pásu. I díky dvěma esům z toho bylo rychlé vedení o šest bodů 12:6. Hostující kouč Dvořák tak byl nucen sáhnout k oddechovému času. Českobudějovičtí volejbalisté si udržovali vedení i v dalším průběhu setu a vše vypadlo na to, že domácí dotáhnou první set v pohodě k vítězství. Pak však i kvůli několika chybným servisům snížili hosté na rozdíl pouhých dvou bodů. To však Příbrami dlouho nevydrželo a díky skvělým blokům a hře na síti odskočili Českobudějovičtí opět do šestibodového vedení 21:16. Po vytlučených blocích Maciela měli domácí možnost setbolu, který stejný hráč využil přesnou smečí a Jihostroj tak opanoval první set v poměru 25:17.

Druhý set začali domácí hráči opět znamenitě. Připsali si první čtyři body při Habrově servisu a v bodové sklizni pokračovali i nadále. A to hlavně díky skvěle blokujícímu Machovi a Macielovi. Po technickém oddechovém času se kocouři dostali do hry a připsali si dva body. Nicméně Jihostroj opět zabral a dostal se zpět do pětibodového vedení 11:6. Jihočeši si udržovali luxusní bodový náskok i v dalším průběhu druhé sady a dostali se až do vedení 18:11. A když Habr chytrou zadovkou zvýšil na 20:12, zdálo se, že domácí dotáhnou druhý set ke snadnému vítězství. Také se tak stalo. Mach zasmečoval z první a Jihostroj měl k dispozici sedm setbolů. Ačkoliv využili domácí až třetí setbol, přesto dotáhli druhý set ke snadnému vítězství 25:19.

Ačkoliv třetí set začali lépe Středočeši a dostali se do rychlého vedení o dva body, tak jim příliš dlouho nevydrželo. Jihostroj svým dobrým a trpělivým výkonem skóre otočil. Do prvního technického oddechového času šli domácí za stavu 8:7 a pak dvěma body v řadě dokázali zvýšit už na 10:7. Na to reagoval hostující trenér Dvořák time-outem, ale výrazné zlepšení jeho tým nepředvedl. Výborně se navíc na servisu dařilo Filipu Habrovi, který přímým bodem zvýšil už na 12:8. Osmnáctou,velmi dlouhou, výměnu ukončili vytlučenými bloky domácí volejbalisté, kteří se tak dostali do vedení 17:10. Skvělý výkon Jihostroje pokračoval i nadále. Kocouři se nemohli dostat kontaktu a vše směřovalo k poklidnému konci zápasu. Na konci viděli diváci ještě několik zkažených podání, ale nic to nezměnilo na vítězství domácích, kteří třetí set ovládli 25:18.

Vyjádření:

Domácí

Filip Habr (kapitán VK České Budějovice): Dobrý zápas z naší strany, měli jsme perfektně přihráno po celé střetnutí, takže mně se hrálo výborně. Myslím si, že jsme soupeře přehráli úplně ve všem. Zase nám perfektně fungovala obrana a k tomu jsme dobře ztrátovali.

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice):Jedna věc je ta, že Příbram nebojovala. Druhá věc je ta, že Příbram nebyla v ničem lepší. V obraně jsme si připsali dvojnásobek bodů než Příbram.

Hosté

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): Hráli jsme příšerně, soupeř je kvalitní, nedělá chyby, předvedl svůj standard. My jsme hráli hrozně.

René Dvořák (trenér VK Euro Sitex Příbram):To, co jsme tady předvedli, se dá zhodnotit pouze jednou větou. To jsme ještě za mého působení v Příbrami nepředvedli. V Liberci jsme nehráli vůbec špatně a byli jsme důstojným soupeřem. Nevidím do hlav hráčům, ale byl to tady odevzdaný výkon se vším všudy.