Favorité se na vítězství nadřeli

Domácímu Kladnu vyšel vstup do nového roku skvěle. Nejdřív mužstvo zvítězilo v Praze a následně porazilo silné Karlovarsko 3:1 a nyní mu patří druhá příčka. Příbram první zápas roku 2018 sice prohrála, ale v posledním kole překvapivě porazila Liberec 3:0 ! Vzájemné derby vyznělo tak jako to naposledy v Příbrami pro Kladno. Domácí zvítězili v zápase 3:2 na sety..

Kladno volejbal cz vs. Euro Sitex Příbram 3:2

po setech : 15:25, 23:25, 25:20, 25:17, 15:9

Rozhodčí: Kovář, Pecháček

Počet diváků: 620

Domácí: Hýský, Sobotka, West, Šulista, Zajíček, Gromadowski, libero Moník. Střídali: Blažek, Fortuník, Kozak

Hosté: Böhm, Mikulenka, Renovica, Pantič, Passier, Hrdý, libero Juračka. Střídali: Kohlmann, Rychecký, Kůst, Kuchař, Suda, Mikulenka

Vyjádření:

Domácí

Kapitán Adam Zajíček:Zápas jsme rozehráli špatně a jsem rád, že jsme ho dotáhli do vítězného konce.

Trenér Milan Fortuník:Připravovali jsme na zápas poctivě a chtěli navázat na vítězství v Karlových Varech, ale začali jsme příšerně. Po průběhu utkání jsou dva body zlaté. Po prohraných dvou setech vyburcoval tým kapitán Zajíček a jsem rád, že jsme nakonec zápas otočili.“

Hosté

Kapitán Martin Böhm: „Navázali jsme na výkon proti Liberci, hráli jsme dobře, měli jsme dobrý servis, ale koncovku třetího setu jsme si prohráli sami. Poté už nám došly síly a zvítězit jsme nedokázali. Chválím Marcela Gromadowského za jeho skvělou hru.“

Trenér Martin Kop: „Věděli jsme, že to bude velice těžký zápas a že na Kladně je těžké vyhrát. Začátek zápasu byl skvělý, ale za stavu 2:0, 20:17 musíme takovýto zápas dotáhnout. To jsme nedokázali a pak už jsme se vezli. Gratuluji Kladnu k vítězství a jsem rád, že jsme za poslední dva zápasy proti silným soupeřům získali čtyři body.“

Kladno začátek zápasu zaspalo a hosté se chopili vedení 5:1. To nenechalo klidným Milana Fortuníka, který ač obvykle uděluje pokyny bez většího zvýšení hlasu, byl po tomto úvodu velice rozčarovaný. Příbram proměnila další dva útoky a skóre na tabuli ukazovalo pro domácí hrozivých 1:7. Po dvou stažených míčích opět úřadovali Kocouři, když šli do druhého TT ve vedení 16:8. Takový bodový náskok se proti tak silnému soupeři jako je Kladno musí využít a toho se hosté drželi, když první set ovládli poměrem 25:15.

Úvod druhé sady měl oproti té první značně jiný charakter hry. Oba týmy se přetahovaly do stavu 5:5, pak ale opět ukázali hosté, že mají skvělou formu a uskočili soupeři na rozdíl tří bodů. Kladno se začalo pomalu probouzet a snížilo stav na 11:11. Hra se vyrovnala jako v úvodu utkání a ani jeden z týmů nenechával utéct svého soka o víc než jeden bod. Do vedení 20:19 se dostali domácí po nahrávce Hrdého, kterou po nedorozumění jeho spoluhráči nechali spadnout na palubovku. Po smeči Renovici bylo jasné, že vítězný rozdíl v setu nebude větší než dvoubodový (23:23). Kladno v koncovce nakonec selhalo a Příbram se radovala z druhého vítězného setu.

Na hráčích Kladna byla vidět mírná nekoncentrovanost a na straně Příbrami stála určitá dávka štěstí podpořená bojovným výkonem. Za stavu 7:6 se dostal na podání Sobotka a jeho dvě prudká podání vybral soupeř tak, že se dotkly nízkého stropu a body tudíž putovaly na kladenskou stranu. Po úseku dvoubodového vedení domácích se vývoj otočil a o dva body vedla Příbram. Za stavu 17:20 to se svěřenci Milana Fortuníka vypadalo už zle, ale tým se vzepřel, zaznamenal osm bodů v řadě a ukončil třetí set.

Začátek čtvrté sady byl velmi vyrovnaný. Oba týmy se přetahovaly o každý bod. První dvoubodový únik zaznamenali domácí, ale Příbramští ztrátu ihned stáhli. Kladno toužilo zápas obrátit a po šesti bodech v řadě mířilo za svým cílem. Po výhře ve čtvrtém setu 25:17 následovala rozhodující zkrácená hra.

Rozhodující set, to byla hra nervů. Do dvoubodového vedení dostal svůj tým blokem Hýský. Náskok se postupně navyšoval a domácí tak obrátili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2.

Autor: Vojtěch Voštinka