Liberec přehrál ve šlágru Vary, Kladno navýšilo náskok na čele, emoce na ČZU.

V 18. kole nejvyšší soutěže UNIQA volejbalové extraligy přivítali na domácí palubovce mladé pušky Volley Team ČZU Praha hostující Příbram. I přesto, že tyto dva týmy dělí velká bodová propast, čeká se od tohoto zápasu kvalitní hra, kterou předvádí v posledních zápasech jak domácí, tak i hosté. Předurčeného vítěze tento zápas nemá a body mohou putovat kamkoliv..

Volley Team ČZU Praha –VK Eurositex Příbram 3:2 (25:22, 25:22, 30:32, 14:25, 15:11)

Rozhodčí: Nedbálek A., Velinov E.
Počet diváků: 325
Domácí: Sobek, Šulc, Rybníček, Kuboš, Krajčovič, Patočka, libero: Pondělíček. Střídali: Záveský, Kočka, Hykš.
Hosté: Shestak, Poikela, Bohm, Mach, Palgut, Renovica, libero: Juračka. Střídali: Mikulenka, Kupilík, Suda, Rychecký, Kuchař.
Vyjádření:
Domácí:
Michal Záveský (kapitán Volley Team ČZU Praha): „Výborně jsme vstoupil do zápasu, ale škoda koncovky třetího setu, kterou jsme měli vyhrát. Po velmi dramatickém zápase jak na hřišti, tak v hledišti jsme zabojovali a vybojovali pátý set.“

Miroslav Malán (trenér Volley Team ČZU Praha): „Nebýt prohrané koncovky třetího setu, tak jsme se mohli vyhnout možné prohry v zápase. Jsem rád, že to kluci v pátém setu zvládli a dotáhli do vítězného konce“.

Hosté:
Martin Böhm (kapitán VK Eurositex Příbram): „Dnešní zápas ovlivnilo mnoho faktorů. Špatný výkon rozhodčích, mé zranění a prohraná koncovka prvního setu, kterou kdybychom uhráli, tak by zápas vypadal úplně jinak“.

Martin Kop (trenér VK Eurositex Příbram): „Nebýt prohrané koncovky prvného setu, nemusel by zápas vypadat tak, jak vypadal“

V prvním setu se domácí trápí s přihrávkou a tím pádem mají stíženou šanci na úspěch v útoku. Hosté si od začátku setu vytvářejí dvoubodvý náskok (6:8), který v průběhu setu navýšili na body čtyři (12:16). I přes to, že hosté vedli o čtyři body, tak domácí bodovou ztrátu stáhli a donutili hostujícího trenéra Kopa si vzít dva oddechové časy, aby zastavil domácí válec (23:22). Hosté už domácí v koncovce zastavit nedokázali a ČZU vítězí 25:22.

Od druhého setu domácí začli lépe přihrávat a hra se stála rázem vyrovnanější (8:6). Spíše se karty obrátili, kdy horší na přihrávce v tomto setu jsou hosté (14:10). Za stavu 16:11 jdou domácí jako první do druhého TT. Po nepřesném příjmu, vyhozeném útoku a jednom zablokovaném útoku hosté stahujé náskok na 17:15. Po výborném servisu Kuboše domácí odskakují na 20:15. Po několika nepřesnostech na hostující straně získávají domácí několik bodů zadarmo (24:19). Při prvním matchballu se hostím zranil nejlepší útočník Böhm, kterého vystřídal J. Kuchař. Jako kdyby tato situace domácí hráče lehce rozhodila a hosté získávají okamžitě několik bodů v řadě (24:22). I přs to, že se hosté ke konci lehce vzchopili, tak domácí vyhrávají v tomto setu 25:22.

Ve třetím setu jsou hosté rozhozeni jak z výroků rozhodčích, tak ze zraněného Böhma. V tomto zápase získávají už druhou červenou kartu a nervy hostí klidní první TT, po kterém vstupují do třetího setu jak vymění. Jako kdyby vše hodili za hlavu a chtěli předvést, že i přes špatné výroky rozhodčích umí hrát volejbal. Domácí si drží svůj náskok. V druhém TT vedou 16:12. V koncovce setu domácí jednu chybu za druhou a dávají tak hostům šanci ještě něco s tímto setem udělat 19:18. Hosté cítí šanci a najednou vedou 22:19. Ve vyhrocené koncovce, kde stav se přeléval ze strany na stranu a každou chvíli měl matchball jiný tým, byl šťasnější tým hostí, kteří vyhráli set 32:30.

Začátek čtvrtého setu domácím moc nevychází prohrávají 4:8. Střední část setu vyhrávají opět hosté, nyní vedou 16:10. Hosté nedali domácím v tomto setu šanci a vítězí 25:14 a zároveň i tím srovnávají na 2:2.

Pátý rozhodující set začínající lépe domácí, vedou 6:4 a donutili trenéra Kopa si vzít první oddechový čas. I po oddechovém čase dělají body domácí a vedou 8:5. Emoce se přenesli i do pátého setu, kde hosté dostali dvě červené a trenér byl vyloučen ze zápasu. V této dramatické scéně domácí vyhráli 15:11 a berou v tomto zápase dva body.

Autor: Mgr. Richard Dupal