Mladým nadějím Sitexu Příbram se o víkendu dařilo

O víkendu se v Ostravě konalo poslední 5.kolo před play off extraligy volejbalových kadetů. V sobotu časně ráno zavelel trenér E. Rosenbaum koloně aut, která se vydala směrem na Slezsko. První zápas čekal Sitex Příbram od 13:00. Naši kadeti byli na místě s dostatečným předstihem, aby se mohli koncentrovat na prvního soupeře. Tím byl Nový Jičín. Toto družstvo nám nedělalo velké potíže a přejeli jsme ho 3 ? 0, po setech 20,18,15. První úkol byl splněn..

O víkendu se v Ostravě konalo poslední 5.kolo před play off extraligy volejbalových kadetů. V sobotu časně ráno zavelel trenér E. Rosenbaum koloně aut, která se vydala směrem na Slezsko. První zápas čekal Sitex Příbram od 13:00. Naši kadeti byli na místě s dostatečným předstihem, aby se mohli koncentrovat na prvního soupeře. Tím byl Nový Jičín. Toto družstvo nám nedělalo velké potíže a přejeli jsme ho 3 – 0, po setech 20,18,15. První úkol byl splněn.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Brnu. To už byl o poznání tvrdší oříšek! Infarktovou koncovku prvního setu bohužel prohráváme 31- 29! Naše kluky to ale nezlomilo a do druhého setu nastupují odhodlaněji a s větší chutí po výhře. Druhá i třetí sada patří nám po setech 21,20. Brňané ale nesložili zbraně, vrací úder a vítězstvím 25 -21 srovnávají na 2 -2. Jde se na poslední 5.set. I během něj děláme spoustu zbytečných chyb, zápas je vypjatý až do konce. Nakonec se štěstí přiklání na naší stranu, Brno porážíme 3 – 2. Za výhru si tentokrát připisujeme jen 2 body .

To je pro dnešek vše. Přesunout na ubytovnu, zvednout nohy nahoru a odpočívat, protože v neděli nás čekají v průběžném pořadí druhá Ostrava a první ČZU Praha. Jsme si vědomi, že zápas proti Ostravě nebude nic snadného, zatím jsme ji neporazili, ale nic není nemožné! Od začátku utkání ale chybujeme na všech postech, nic se nám nedaří. Ostrava si jde postupně pro zisk prvního, druhého i třetího setu. Skalp Ostravy se nám ukořistit nepodařilo, tak snad příště.

Před námi je už jen vedoucí mužstvo tabulky - ČZU Praha. Zápas začal s půl hodinovým zpožděním, a tak si říkáme: Ještě, že tu nejsme vlakem! První set je tahanice o každý míč, končí v náš prospěch v koncovce 27-25. I v druhém setu jsme Prahu přehráli, tentokrát 25 - 17. Vše se zdálo na nejlepší cestě k našemu prvnímu vítězství nad lídrem tabulky. Praha je však zaslouženě první a svoje kvality nám rázně předvedla ve třetím a čtvrtém setu. Je srovnáno 2 - 2. Jdeme do zkráceného pátého setu. Peterka svým kvalitním podáním dělá soupeři problémy, Příbram hned na začátku Praze odskakuje a náskok si drží až do konce. Příbram je lepší a vítězí! Kadeti tím symbolicky pomstili své starší vzory z A – mužstva, které v sobotu Praze podlehlo. Skvěle zahrál R. Suda na bloku ke kterému se přidali i ostatní kluci. Za výkon proti Praze trenér Rosenbaum pochválil i libero Dlouhého.

Počítáme body a už víme, že do play off jsme ve skupině s Prahou, Novým Jičínem a Hradcem Králové. Play off, se hraje v Českých Budějovicích od 5. do 8. března! Na to, že tohle příbramské družstvo je v extralize kadetů nováčkem, si vede velice dobře. Již postup do play off je veliký úspěch. Můžeme být na naše kadety pyšní! Mužstvo je složeno z nahrávačů Peterky a Rosenbauma, univerzála Veláta, smečařů Baráka, Hulpacha, Kloučka, blokařů R.Sudy, J.Sudy, Kadlece, Tejkala a libera Dlouhého.

Tuto neděli sehrály své zápasy v krajském přeboru mladších žáků i naše nejmladší naděje. V tělocvičně první základní školy se kluci utkali s mužstvem Rakovníka. Soupeře porazili během 15 minut! Kolín byl už o poznání lepší soupeř, ale i tak si mladší žáci s tímto protivníkem poradili a vyhráli 2 - 0.

Volejbalový víkend byl tedy z pohledu Sitexu Příbram celkem vydařený a bodově úspěšný, až na nevydařenou exhibici rozhodčích v utkání nejvyšší úrovně, tedy A – mužstva, které podlehlo doma ČZU Praha 2:3. Ti se v sestavě Ulč, Bohm, Anděl, Josefacki, Kuchař, Owens a libero Juračka soupeře z Lužin nezalekli a po smolné ztrátě prvního setu až v samotné koncovce 23:25 se do soupeře pustili bez respektu. Druhý set jsme ovládli od samého začátku a nepřipustili mladíky protivníka na dostřel. Set skončil 25:21. Obdobný průběh měl i třetí set, který jsme si připsali poměrem 25:22. Ve čtvrtém setu až do stavu 22:22 se zdálo, že si jdeme pro vítězství za tři body, což se však nezdálo oběma rozhodčím a viděli jitrnici, jakou svět neviděl. Kdyby měl byť jen jeden divák v hale, kteří všichni tento zázrak neviděli tu moc pokračovat v této pohádce, jistě by zvolal Obušku z pytle ven! Namyšlenost a ztráta odvahy přiznat si omyl těmto pánům zřejmě chybí. Navíc na to kouká jak 105% alibi přítomný delegát utkání. Na copak tam asi je. Set tímto divadlem rozhodčí přímo nabídli Praze a bylo vyrovnáno. Aby toho nebylo málo, v pátém setu ještě přidali hostům bod k dobru a naši hráči se s těmito křivdami psychicky nedokázali vyrovnat. Set ČZU vyhrála 15:10 a odváží si z horké příbramské palubovky dva body. Našim hráčům za jejich Jiráskovský boj „Proti všem“ zůstal doma jen jeden bod do tabulky. V té nás předstihla Odolena Voda, ke které zajíždí Euro Sitex v pondělí 2. března. Zápas přenáší Česká televize na sportovním kanále od 20:00 hodin. Výsledek zápasu rozhodne pravděpodobně o umístění mezi osmičkou pro play off. Držme našim Kocourům všechny drápy, ať se jim podaří dokráčet mezi těch osm.