Příbram vs. Ústí : 3-1

V sobotu si Příbram zajistila první tři body v sezóně a před zaplněnou domácí halou vyhrála..

Výsledek: 3:1 (23, 17,-22,17)

Rozhodčí: Němeček, Fink, Sláma, Ulč

Počet diváků: 702

Domácí: Van Berkel, Ulč, Böhm, Kohlmann, Renovica, Šulista, libero Juračka. Střídali: Kuchař, Kupilík, Anděl.

Hosté: Kraus, Mach, Vodvárka M., Halanda, Vodvárka J., Podstupka, libero Kořínek. Střídali: Hykš, Šulava, Průcha, libero: Pihera.

Vyjádření:

Domácí

Kapitán (Martin Böhm): Z naší strany to byl nejdřív trochu nervózní výkon, soupeř hrál takový svůj standard, zatlačili nás trochu plachtou. My jsme se s tím srovnávali celý zápas, ale nakonec se nám to podařilo urvat, náš univerzál vybojoval servisem druhý set a pak už jsme začali hrát lépe na útoku, takže jsme dokázali skládat i horší míče, každopádně měli bychom do budoucna ještě trochu přidat, abychom měli výkonnostně i na ty silnější týmy.

Trenér (René Dvořák): Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli, protože jsme byli lepší na servisu i na přihrávce. V určitých momentech se mi zdá, že tam jsou ještě hluchá místa, kdy se plně nedokážeme koncentrovat na zápas a jsme zbytečně nervózní.

Hosté

Kapitán (Martin Vodvárka): Tři sety jsme dnes hráli vyrovnaně, poslední jsme nezvládli, takže soupeř vyhrál asi zaslouženě, ale mrzí nás to, protože jsme tady chtěli něco uhrát.

Trenér (Jan Malina): Myslím si, že o zápase dost rozhodl první set, když jsme ho otáčeli a měli jsme možnost setballu, ale bohužel jsme se o něj chybami sami připravili. Druhý set jsme také nerozehráli špatně, ale přestože jsme vedli, tak domácí hráli ve střední části setu bez chyb a my jsme jim pomohli dalšími chybami a zbytečným zkaženým servisem, takže jsme je dostali do hry. Ve třetím setu se nám to podařilo otočit, když jsme zahráli bezchybně koncovku a dařil se nám servis. Bohužel ve čtvrtém setu nás od začátku domácí zatlačili a my jsme tahali za kratší konec, takže si myslím, že dnes vyhráli zaslouženě.

Začátek utkání lépe zvládli domácí hráči

Do prvního setu vstoupili mnohem lépe domácí hráči, díky skvělému příjmu se jim několikrát podařilo bodově zaútočit středem sítě a rychle se dostali do slibného pětibodového vedení. Pak ale přišly chyby domácích a možná i trochu nervozita a stav se rychle srovnal. Do koncovky vstupovaly oba týmy za shodného stavu, nicméně příbramští měli maličko navrch a i přestože měli hosté šance získat setball a urvat první ser, tak nakonec zvítězili domácí rozdílem pouhých dvou bodů.

Domácí zvyšují vedení

Do druhého setu vstoupili opět lépe domácí, ale hosté rychle srovnali, neboť domácí hráči hru překombinovali. Domácí působili chvíli dojmem, jako kdyby se zasekli a nemohli se chytnout, dělali hodně chyb na útoku i na servisu. Pak ale dvěma skvělými servisy snížil náskok hostů smečař Šulista a domácí jako kdyby našli znovu chuť a ten správný rytmus hry, začali skládat míče jeden za druhým a znovu se dokázali dostat do vedení. Při druhém technickém timu byl stav vyrovnaný, ale pak přišel dotyk sítě hostů a následné diskuze s rozhodčími a zpochybňování jejich rozhodnutí. Za to byli hosté ohodnoceni červenou kartou. A protože hráč, který se prohřešku dopustil, již dostal před tím žlutou kartu, tak nemohlo následovat nic jiného. To znamenalo také extra bod pro domácí hráče a v koncovce se blýsknul domácí univerzál Nikola Renovica, který třemi přímými body z podání rozhodnul set.

Ústí se ještě nevzdává

Do třetího setu vstoupili tentokrát lépe hosté, čímž se mimo jiné potvrdilo, že vést 2:0 na sety není jednoduchá situace. Domácí všech přesnými útoky dokázali skóre srovnat. Chvílemi se hra přelévala z jedné strany na druhou a naopak a po celou dobu setu byl tento boj velmi vyrovnaný. Potom domácí zase zabrali a vybojovali další prozatímní vedení. Hosté se však uchýlili ke změně nahrávače a i za pomoci trochu štěstí se jim podařilo skóre opět znovu srovnat.  V koncovce rozhodly hlavně chyby domácích na příjmu a hosté pak zakončili set bodovým blokem – 2:1.

Hostům dochází dech

Před začátkem čtvrtého setu zřejmě trenér domácího celku důrazně apeloval na hráče, aby se víc soustředili na hru a nedělali zbytečné chyby na servisu ani při dohrávání bodových balónů. Domácí vlétnuli do čtvrtého setu jako uragán a rychle měli k dobru náskok pěti bodů, což donutilo hosty k brzkému oddechovému času. Domácí pak předváděli obrovskou koncentrovanost a hráli vše na 100% a po většinu setu si udržovali náskok 8 bodů. Ke konci se podařilo hostům maličko zabrat a ještě stáhnout kousek z náskoku domácích hráčů. Ti ale byli hnáni vpřed i domácím publikem a nedopustili tak žádné překvapení, čímž si zajistili první tříbodovou výhru v letošní sezóně.