VK EURO SITEX PŘÍBRAM - VK DUKLA LIBEREC : 0-3

po setech 22:25, 19:25, 22:25 Ve šlágru 14. kola nejvyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy přivítala domácí Příbram ambiciózní tým Liberce, který patří mezi hlavní adepty na zisk mistrovského titulu. Domácí hráči se snažili, nepředváděli špatnou hru, ale hostující Dukla Liberec potvrdila roli favorita a bez problémů si z Příbrami odváží 3 body. Byly to hlavně bodové bloky, které rozhodly utkání, domácím hráčům z Příbrami se za celý zápas podařilo zablokovat pouze dvakrát, zatímco hostům celkem čtrnáctkrát..

po setech 22:25, 19:25, 22:25

Dnešní utkání začalo velmi vyrovnaně na obou stranách, na žádném ze soupeřů nebyla vidět nervozita, až těsně před prvním technickým timem se podařilo Liberci odskočit na rozdíl 2 bodů. Bylo to proto, že dokázali dohrát bodové míče, což se domácím nepodařilo, přestože také oni měli několik šancí. Domácí ale náskok brzy stáhli zpátky a možná i překvapivě drželi krok s favorizovaným Libercem až do druhého technického timu. Hned poté si ale hosté pomohli bodovým blokem a dvěma přímými body z podání a rázem si vytvořili náskok tří bodů. Domácí ještě zahrozili a donutili tak trenéra hostů Michala Nekolu, aby si vzal oddechový čas, ale nakonec hosté udržely onen náskok až do konce prvního setu, přičemž set ukončil polský univerzál Adrian Patucha, rovněž bývalý hráč Příbrami, který dvakrát nekompromisně položil útok na zadní lajnu.

Na začátku druhého setu začali o něco lépe domácí hráči, ale do prvního technického timu šli nakonec v mírném vedení domácí po chybě Kriška na podání. Pak ale přišlo několik chyb domácích v řadě a také skvělá série tří bodových bloků po sobě na straně hostů. Rázem bylo skóre o pět bodů ve prospěch hostů. Bylo vidět, že v druhé polovině druhého setu nemá Dukla konkurenci, hostům se dařilo dobře na bloku, byli lepší na příjmu i na podání a domácí hráči již nemohli s průběhem druhého setu nic dělat, protože Dukla působila naprosto suverénním dojmem a hosté šli bez problémů do vedení 2:0 na sety.

Třetí set byl od začátku v režii hostů, kteří nechybovali a celé jejich působení na hřišti působilo organizovaně, sebevědomě a bezchybně. Naopak domácí působili dojmem, jako kdyby vypadli z rytmu a nemohli se do něj vrátit zpět. Pak ale přišla pětibodová série na mlýn domácích hráčů, a tím ztenčili náskok Dukly na pouhý jeden bod. Pak ale začali znovu úřadovat hosté, kteří se rychle oklepali a předvedli další, tentokrát kratší sérii, takže rozdíl ve skóre byl při druhém technickém timu 3 body. Na domácích hráčích bylo vidět velkou snahu dotáhnout vedoucí Duklu, ta ale prokazovala v průběhu celého zápasu její kvality a v podstatě byla celý zápas o krůček napřed. V koncovce se domácí ještě snažili různě vystřídat a zaskočit hostující hráče, ti se však ale nenechali ničím vyvést z míry a neměli problém dotáhnout zápas do vítězného konce.

Rozhodčí: Fink T., Buchar T.

Počet diváků: 789

Domácí: Vuorinen, Böhm, Kohlmann, Renovica, Šulista, Van Berkel, libero Juračka. Střídali: Kupilík, Anděl, Lopata.

Hosté: Janouch, Galabov, Zajíček, Patucha, Kriško, Leikep, libero Kopáček. Střídali: Vencovský, Správka.

Vyjádření po utkání :
Domácí:
Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Zpočátku jsme předváděli poměrně dobrou hru, ale potvrdilo se, že Dukla je momentálně o jednu či dvě třídy výše, a s takovými soupeři se jen těžko drží krok, takže hosté dnes zaslouženě vyhráli. “

René Dvořák (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Liberec nás přehrál především na příjmu a na servis, ale také v proměňování bodových balonů, kterých jsme měli spoust., Bohužel, buď jsme si to vždy špatně nahráli, nebo jsme špatně volili útok, a to byl ten hlavní důvod, proč se nám nedařilo s hosty držet krok.“

Hosté:
Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Dnes jsme se snažili hrát trpělivě a čekali jsme na to, až Příbram udělá nějaké chyby. Víceméně ve druhé a ve třetím setu se nám dařilo je dostat pod tlak, takže vyrobili třeba rovnou několik chyb za sebou a díky tomu, se nám podařilo zápas dotáhnout do bezproblémového konce.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes jsme přijeli pro tři body, tenhle cíl jsme splnili. Náš výkon byl dobrý hned od začátku, ustáli jsme tlak domácích a jejich publika, a to rozhodlo o osudu celého utkání.“