11. 2. 2018 (zdroj: text i foto: čvf, komentářů: )

VOLEJBAL BRNO vs. VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:1

Na brněnskou palubovku dorazili v dalším extraligovém kole Kocouři z Příbrami a Volejbal Brno šel do utkání s nimi s jasnou motivací: připsat si do tabulky důležité tři body a upevnit si tak svou pozici v nejlepší extraligové pětce. Příbramští sice v Brně uzmuli dramatickou koncovku třetího setu, na víc ale nestačili. Z vítězství 3:1 na sety se tak radoval tým Ondřeje Marka..

Volejbal Brno – VK Euro Sitex Příbram 3:1

po setech 25:21, 25:15, 30:32, 25:17

Rozhodčí: Velinov E., Nedbálek A.

Počet diváků: 450

Domácí: Boula, Hrazdira, Klapal, Okošanović, Handlíř, Pražák, libero Weber. Střídal: Římal

Hosté: Böhm, Mikulenka, Rychecký, Pantič, Passier, Hrdý, libero Juračka. Střídali: Suda, Kust, Kohlmann, Kuchař

Domácí:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „V dnešním utkání jsme si zbytečně zkomplikovali třetí set, oslabená Příbram ale po vystřídání hrála odvážně. V poslední sadě jsme se naštěstí dokázali zkoncentrovat a dotáhnout do vítězného konce pro nás velmi důležitý zápas.

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Jsem rád za tři body, i když jsme si to v závěru trošku zkomplikovali, ale po sérii porážek se soupeři z první čtyřky jsme spokojení s vítězstvím. Pro nás to bylo asi klíčové utkání, a o to víc nás těší, že jsme ho zvládli.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Soupeř nás do půlky třetího setu vůbec nenechal hrát, dobře podával a my jsme na něj nestačili. Koncovku třetího setu jsme pak šťastně vyhráli, což nás celkem zvedlo, ale Brno si to potom už pohlídalo a bylo lepší.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Dnes jsme hráli v improvizované sestavě, vůbec jsme takhle netrénovali, ale kluci bojovali a nevzdali se a ve třetím setu průběh otočili. Ve čtvrté sadě jsme měli ještě šanci to znovu dostat na naši stranu, ale nepovedlo se nám to a Brno potom hrálo líp a zasloužilo si vyhrát. Dnes jsme to ale odbojovali a odehráli naplno.“

Volejbal Brno vstoupil do utkání lépe a dominoval hlavně na podání a v útoku, čemuž Příbram nedokázala vzdorovat. Domácí si tak dokráčeli až k výhře 25:21.

I v druhé sadě brněnští volejbalisté dobře servírovali a rychle se ujali vedení 8:3. Svůj náskok i díky pokračujícímu výbornému útoku dále navyšovali, a tak bylo za 21 minut rozhodnuto o jasném vítězství Brna poměrem 25:15.

Ve třetím setu domácí znovu ovládali dlouho skóre (16:9), hostující se ale v koncovce zkoncentrovali a podařilo se jim dotáhnout na rozdíl jediného bodu (23:22). V závěru sady se oba týmy praly o setboly – za lepší konec se v tahanici podařilo zatáhnout Příbrami (30:32).

Volejbal Brno už pak další zvrat ani zaváhání nepřipustil – ve čtvrtém setu podal o hodně lepší výkon než v předchozí sadě, opět hlavně na servisu a v útoku. Odměnou jim bylo vítězství 25:17 a konečná výhra 3:1 na sety.

Autor: Barbora Mertová