Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Black Volley Beskydy – VK TROX Příbram 3:1

Ačkoliv je těžké před prvním zápasem sezóny predikovat úroveň jednotlivých týmů, pro Beskydy byla Příbram předpokládaným velkým a vyrovnaným soupeřem. A úvodní domácí zápas potvrdil toto očekávání. Beskydy možná trochu zaskočily svého soupeře kvalitním a houževnatým výkonem a po zásluze berou tři body. .

Black Volley Beskydy  – VK TROX Příbram 3:1

po setech 25:19, 25:18, 23:25, 25:23

Rozhodčí: Matěj Dmejchal, René Činátl

Počet diváků: 215

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Mišek, Koloušek, Guimaraes, Perry, Benda, Danylov, libero Ptáček. Střídali: Krejčíček, Klimeš, Hilšer

Hosté: D. Rosenbaum, F. Ureš, Šábrt, Tevkun, Lyzanets, Benitez, libero Verasio. Střídali: Franco, Toth, Toman, A. Rosenbaum

Ohlasy po utkání:

Marek Perry (kapitán Black Volley Beskydy): Řekl bych, že dnes jsme první dva sety hráli úplně bez chyb. Ve třetím setu nám trochu ujel start, ale bojovností jsme to pak dotáhli. Škoda že nám to nakonec uniklo. Ve čtvrtém setu jsme pak do toho už fakt museli rvát a jsem rád, že nám to vyšlo hned takhle od startu.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Jsme hrozně rádi, že jsme zahájili sezónu vítězstvím za tři body. Co mě příjemně překvapilo, byla úroveň zápasu. Příbram dala do kupy úplně jiný tým než vloni a myslím si, že i výrazně lepší. Hrála velice dobře, slušný servis, dobře v obraně v poli. Nám se podařilo trpělivě ztrátovat a počkali jsme si na příležitosti, které byly. Dokázali jsme zapojit pár hráčů z lavičky. Myslím si, že tým na první zápas fungoval a já doufám, že to tak půjde dál.

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): „Zápas jsme začali hodně nervózně, nehráli jsme dobře, nemohli jsme se chytit na podání ani na příjmu. Postupně jsme od třetího setu hru stabilizovali, ale domácí hráli dobře. Gratuluju jim k vítězství. Koncovku jsme možná nezvládli malinko takticky, ale teď už se musíme soustředit na další utkání ve středu s Varama.“

Luboš Vašina (trenér VK Trox Příbram): „Domácí byli odvážnější. Je škoda, že jsme si neodehráli v koncovce čtvrtého setu ten jeden balón, protože si myslím, že jsme ho měli na ruce a tiebreak by byl zajímavý. V každém případě 3:1 pro Beskydy a je to určitě za odvahu.“

Popis utkání:

Hned od úvodních míčů byl k vidění bojovný a pohledný volejbal. Domácí však přeci jen působili o něco živějším dojmem a předvedli téměř bezchybnou hru. Trenér hostí Vašina postupně využil obou timeoutů (za stavu 5:8 a posléze 10:14), vystřídal Totha za Beniteze, ale nic z toho nezastavilo výborně rozehrané domácí mladíky, kteří v prvním setu vítězí 25:19.

V druhém setu se hra v úvodu setu vyrovnala a hosté se poprvé v zápase dostávají do vedení 4:3 a to při Šábrtově podání, na což reaguje beskydský univerzál Perry nekompromisním útokem. Domácí se postupně dostávají do své herní pohody z prvního setu a při Kolouškově skvělé sérii na podání obracejí vývoj setu. Hostující trenér opět postupně přerušuje hru oddechovými časy. Po prvním za stavu 9:10 přidává Koloušek další eso, vzápětí Beskydy jsou úspěšné v obraně a přichází druhý timeout Příbrami. Ta však už nedokázala až do konce setu najít recept na dnes skvěle hrající domácí tým a prohrává i druhý set poměrem 18:25.

S vidinou poslední šance na zvrat v zápase vstoupila do třetího setu výrazně lépe Příbram a donutila domácího trenéra Provazníka přerušit hru za nepříznivého stavu 4:7. Poté se Beskydy herně zvedly a začala krásná volejbalová bitva. Příbram se opírala zejména o útoky Tevkuna, proti kterým nemohla domácí sestava v celém zápase najít úspěšnou obranu. Za stavu 20:23 domácí trenér podruhé přerušuje hru, ale již to nestačí a Příbram vítězí a snižuje na 1:2.

S velkou chutí pokračuje hostující Příbram i ve čtvrté sadě. Až opět skvěle podávající Koloušek esem srovnává stav na 10:10. Oba nahrávači dirigují svůj tým skvěle, oba týmy předvádí výborný volejbal s pestrou hrou. V závěru setu se strhla doslova nervy drásající bitva, kdy nejdřív po breakovém vedení sáhli při Miškově podání domácí, vzápětí pak při Rosenbaumově zase hosté. V koncovce měly víc odvahy a pevnější nervy domácí Beskydy. Danylovův nekompromisní blok znamenal pro domácí první tři letošní extraligové body do tabulky.

Autor: Alice Zemanová