Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Foto: Dan Rosenbaum: Na play-off se všichni těšíme a pokud zopakujeme výkon z Liberce, máme šanci10. 3. 2024 (zdroj: text: Oldřich Kozák, foto: VK TROX Příbram, komentářů: )

Dan Rosenbaum: Na play-off se všichni těšíme a pokud zopakujeme výkon z Liberce, máme šanci

Play-off ČEZ volejbalové extraligy mužů je tu. Příbramští Kocouři se díky šestému místu v základní části vyhnuli předkolu a nyní je ve čtvrtfinále čeká Dukla Liberec. S tou v základní části Příbram sice dvakrát prohrála, ale zejména první zápas naznačil, že se může jednat o velmi vyrovnanou sérii. První zápas začíná již tento čtvrtek 14.3. od 18:00 na palubovce Dukly. K rozhovoru jsme si pozvali kapitána VK TROX Příbram, Dana Rosenbauma..

Dan Rosenbaum: Na play-off se všichni těšíme a pokud zopakujeme výkon z Liberce, máme šanci

Play-off ČEZ volejbalové extraligy mužů je tu. Příbramští Kocouři se díky šestému místu v základní části vyhnuli předkolu a nyní je ve čtvrtfinále čeká Dukla Liberec. S tou v základní části Příbram sice dvakrát prohrála, ale zejména první zápas naznačil, že se může jednat o velmi vyrovnanou sérii. První zápas začíná již tento čtvrtek 14.3. od 18:00 na palubovce Dukly. K rozhovoru jsme si pozvali kapitána VK TROX Příbram, Dana Rosenbauma.

Dane, jak bys zhodnotil základní část letošní sezony?

Tím, že jsme skončili šestí, hodnotím základní část výsledkově pozitivně. Postoupit do play-off byl jeden z našich hlavních cílů. Je skvělé, že to bylo ze šestého místa a my se tak vyhnuli předkolu. Občas jsme měli nějaké výpadky a lehce nevyrovnané výkony. S papírově slabšími soupeři jsme ne vždy odehráli zápasy tak, jak bychom měli. Často jsme to ale vykompenzovali dobrými výkony se silnými soupeři, ať už to bylo se Lvy Praha nebo doma s Karlovarskem.

V řadě zápasů jste se potýkali s vysokým počtem zkažených servisů. Je podle tebe lepší ubrat na razanci a snížit účinnost podání nebo jít do něj naplno a riskovat jeho zkažení?

Hodně vždy záleží na soupeři. Když hrajeme proti týmu, který dobře přijímá, tak nestačí jen podat, ale je potřeba ho odtlačit od sítě těžším servisem. Naopak s týmy, které na tom s příjmem nejsou až tak dobře, není třeba jít do servisu na 100 %, ale stačí třeba na 70 %, abychom dostali míč do hry a mohli pak následně bránit. Řekl bych ale, že ke konci sezony jsme se na to podání při trénincích hodně zaměřili, a proto doufám, že se to pozitivně promítne v play-off.

Na co jste se v přípravě před play-off zaměřovali?

Hodně jsme se zaměřovali právě na podání, ale celkově jsme se připravovali na Duklu Liberec, ať už na individuální kvality jejich útočníků nebo na jejich blok, který mají hodně vysoký a další činnosti.

Přesto, že jste oba letošní zápasy s Duklou prohráli 1:3, zejména v tom prvním na jejich palubovce jste nebyli daleko od tiebreaku a možného vítězství. Jak na zápasy s Libercem vzpomínáš?

Hlavně na ten zápas v Liberci vzpomínám malinko smutně a nešťastně, protože většinu zápasu jsme tam hráli hodně dobře. Za stavu 1:2 jsme odehráli skvěle čtvrtý set, ve kterém jsme si v koncovce vypracovali postupně 5 setbolů. Bohužel jsme ale těch posledních pár balonů nezvládli, vypadli z koncentrace a set nedohráli. Ten zápas ale vypadal celkem dobře a myslím si, že když zopakujeme minimálně tento výkon, tak máme šanci v Liberci uhrát pěkný výsledek.

Jaké jsou největší přednosti Liberce a na koho si je potřeba dát extra pozor?

Největší předností Liberce je asi kvalitní podání. Hodně jich je skákaných, většina z nich jsou nepříjemné, stejně jako plachta (plachtící podání) našeho bývalého hráče Lukáše Trojanowicze, která také umí zaškodit. Celkově má Dukla vysoký tým, z čehož vyplývá dobrý blok a kvalitní útok z bodových balonů. V tomto ohledu bych zmínil hlavně jejich kubánského smečaře Nivalda Gomeze, který má hodně nebezpečnou diagonálu z velké výšky.

Co bude klíčem k úspěchu v sérii s Duklou?

Klíčem bude jistě dobře podávat a udržet solidní příjem, abychom nedostávali přímé body a zároveň mohli útočit z dobrých pozic. Bude důležité nenechat si je utéct. Pokud zůstaneme v kontaktu na rozdíl 1-2 bodů, tak se s nimi dá hrát vyrovnaně a sami pak budou pod tlakem. Musíme bojovat o každý balon, nic nevypustit a odjezdit naplno každý zápas.

Jaká je v šatně nálada a jsou všichni zdraví?

Nálada je fajn, všichni se těšíme na tuhle sérii, ať už z toho důvodu, že to je play-off nebo že tam (na straně soupeře) známe hodně lidí. Těšíme se hlavně na ten nedělní domácí zápas. Věřím, že by mohlo přijít hodně lidí a že nám pomůžou k tomu, abychom Duklu porazili. Nikoho z týmu nic zásadního po zdravotní stránce netrápí, všichni jsme po víkendu odpočatí a měli bychom nastoupit v plné síle. Diváky tímto zveme na bojovný výkon, na hodně emocí a doufám taky na pěkný volejbal.


Série se hraje na tři vítězná utkání. Začíná se v Liberci. Termíny zápasů:

14.3. 18:00 VK Dukla Liberec – VK TROX Příbram
17.3. 17:00 VK TROX Příbram – VK Dukla Liberec
20.3. 18:00 VK Dukla Liberec – VK TROX Příbram
23.3. 17:00 VK TROX Příbram – VK Dukla Liberec
26.3. 18:00 VK Dukla Liberec – VK TROX Příbram

 

 
KomentářeZdroj: Oldřich Kozák

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1

Nejbližší zápasy:

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. VK Lvi Praha 65
 • 2. Kladno volejbal cz 56
 • 3. VK Dukla Liberec 53
 • 4. VK Jihostroj České Budějovice 52
 • 5. ČEZ Karlovarsko 50
 • 6. VK TROX Příbram 35
 • 7. AERO Odolena Voda 31
 • 8. Volejbal Brno 27
 • 9. Black Volley Beskydy 25
 • 10. VK Benátky nad Jizerou 21
 • 11. Fatra Zlín 20
 • 12. VK Ostrava 17
 • 13. SKV Ústí nad Labem 16

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023