Volejbalový klub Příbram - Kocouři

27. 5. 2020 (zdroj: text i foto: pribramsky.denik.cz, komentářů: )

Kocouři řeší dopady pandemie. Změn bude hodně, přiznává Rosenbaum

Stalo se již pravidlem, že kádr příbramských volejbalistů doznává po každé sezoně výrazných změn. Výjimka nenastane ani letos. Tentokrát ovšem má vedení klubu situaci při stavbě nového mužstva pro nadcházející extraligový ročník výrazně ztíženou. Musí se vyrovnat s dopady, které s sebou přinesl koronavirus. „Pandemie ovlivnila náš klub po sportovní i finanční stránce,“ přiznal prezident Kocourů Daniel Rosenbaum....

Sezona, které chybělo vyvrcholení. Tak se bude mluvit o dosud posledním ročníku. A to nejen v Příbrami, pro kterou však přišel předčasný konec v ten nejméně vhodný moment. „Muži byli před play-off na výkonnostním vzestupu a mohli být černým koněm. Mládežnické týmy zase mohly zcela reálně bojovat o medaile, protože junioři skončili v základní části na druhém místě, kadeti třetí. Žáci celý rok trénovali na vrchol, kterým byl republikový šampionát. Nakonec rovněž zrušený,“ povzdychl si Rosenbaum.

Předčasný konec sezony totiž nepovažuje za šťastné řešení. „Myslím, že šlo o zbytečně unáhlené rozhodnutí. Soutěže se po uvolnění vládních opatření mohly dohrát v červnu,“ má jasno bývalý skvělý nahrávač. „Od sponzorů i svazu jsme tak přišli o nasmlouvané bonusy za umístění, zatímco náklady nám stále nabíhaly. Už nyní to začínáme pociťovat a budeme čekat, jak nás to celý náš klub poznamená do budoucna,“ poukazuje na důležitý fakt s tím, že koronavirus se na volejbale podepsal v zásadě stejně jako na celém společenském dění.

Otazníky nad odchody i příchody
Největší vrásky na čele dělá Danielu Rosenbaumovi v současnosti situace okolo A mužstva. „Finance nás samozřejmě limitují. I proto bude změn v kádru pro nadcházející ročník hodně,“ připouští.

Už nyní se ví, že v kádru nebude z různých důvodů pokračovat ani jeden ze zahraničních hráčů, kteří v loňském roce oblékli příbramský dres. Nejistá je pak budoucnost jedné z největších opor. A sice univerzála Michala Kriška, který v druhé polovině uplynulé sezony podával výborné výkony a byl jedním z hlavních faktorů příbramského vzestupu. Otazník dále visí i nad smečařem Jindřichem Kuchařem, který ve svých pětadvaceti letech uvažuje nad koncem kariéry. „O jeho služby určitě stojíme, záleží jen, zda se rozhodne pokračovat,“ poodkryl Rosenbaum.

Jasno už je naopak okolo budoucnosti dalšího smečaře Radka Sudy, který přestoupil do Dukly Liberec. „Podobná nabídka se samozřejmě špatně odmítá, což chápu. Přesto mohl ještě jeden rok vydržet,“ myslí si Rosenbaum. „Radkovi ale přeji, ať se mu v novém angažmá daří a doufám, že se jednou vrátí domů,“ uvedl.

Podobným případem jako Radek Suda je i juniorský reprezentant Jiří Mikulenka, který se rozhodl vyměnit Příbram za Kladno. „I do něj jsme vkládali naděje a Ten se bohužel rozhodl odejít, což mě osobně mrzí. Až budoucnost ukáže, zda to bylo dobré rozhodnutí. Byl u nás čtyři roky, za které se mu sluší poděkovat. Možná potřeboval změnu. Budu mu rovněž držet palce,“ konstatoval Daniel Rosenbaum.

Dobrou zprávou pro vedení naopak je, že si pojistilo služby svého kapitána Martina Böhma, podobně jako libera Davida Juračky. Právě kolem nich by měl vzniknout nový tým. V plánu Kocourů je sázet i mladé blokaře Poláka s Trojanowiczem, daleko větší prostor by měl dostat univerzál Hulpach a na nahrávce jeden z dvojice bratří Rosenbaumů. „Řešíme hlavně post prvního nahrávače, zároveň bychom vzhledem k odchodům rádi posílili o jedno jméno na postu smečaře,“ prozradil klubový šéf.

Jenže tady nastává další problém. Příbramský klub v posledních letech často hledal posily v zahraničí, jejich angažování ale zřejmě bude vzhledem k celosvětové situaci velmi složité. „Nikdo neví, jestli budou uvolněné hranice, takže jsme s posilami zatím opatrní,“ poznamenal prezident klubu s dovětkem, že zkušených hráčů na domácí scéně k dispozici mnoho není.

Důvěra v odchovance
Proto má Rosenbaum v záloze připravené další mladé pušky. Například Ureše, Dlouhého, Peterku nebo Šálka. „Určitě chceme všem dát v průběhu sezony šanci a prostor,“ vysílá jasný vzkaz. Zároveň ubezpečuje fanoušky, že ambice týmu zůstanou i nadále vysoké. „Věřím, že i tento mladý tým bude mít na to, aby byl v play-off černým koněm extraligy. V každém případě ale chceme hrát atraktivní volejbal, který bude naše diváky bavit,“

Trenérem byl před nedávnem jmenován Petr Klár. Bývalý asistent na Kladně a současný trenér juniorské reprezentace, který vystřídal Martina Kopa, jenž po vypršení kontraktu podepsal v Odolene Vodě.

„Chtěl bych poděkovat trenéru Kopovi za tři roky práce v našem klubu. Rozhodl se přijmout angažmá v místě svého bydliště a my jsme tak museli reagovat. Petr Klár je trenér impulsivní, který chce pracovat s mladými hráči, což zapadá do filosofie našeho klubu. Vyznává rychlou hru, podpořenou emocemi celého týmu. Uvidíme, jak se mu s naším poněkud okleštěným rozpočtem bude dařit. Je ale znám tím, že miluje vítězství a určitě jich chce před našimi fantastickými fanoušky zažít co nejvíce,“ tvrdí Klárův nadřízený.

Kocouři se momentálně připravují podle individuálního tréninkového plánu. Společnou přípravu na novou sezonu zahájí až začátkem srpna. „O konkrétním datu bude rozhodnuto na základě termínové listiny extraligy, která doufám odstartuje podle plánu, což by mělo být v září,“ přiblížil Daniel Rosenbaum s dovětkem, že kromě mužů už naplno trénují junioři, kadeti, mladší i starší žáci a pomalu zapojuje i přípravku.

 

Autor: Karel Smetana
KomentářeZdroj: pribramsky.denik.cz

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

22.2.2-MPříbram B - Chabařovice3:1
22.2.2-MPříbram B - Chabařovice3:0
7.3.2-MKladno B - Příbram B0:3
7.3.2-MKladno B - Příbram B1:3

Nejbližší zápasy:

14.3.09:002-MPříbram B - Mělník
14.3.13:002-MPříbram B - Mělník
21.3.10:002-MProsek - Příbram B
21.3.14:002-MProsek - Příbram B

Extraliga mužů 2019 / 2020

 • 1. Karlovarsko 53
 • 2. České Budějovice 48
 • 3. Brno 40
 • 4. Liberec 37
 • 5. Praha 35
 • 6. Kladno 32
 • 7. Ostrava 29
 • 8. Odolena Voda 27
 • 9. Příbram 27
 • 10. Zlín 22
 • 11. Beskydy 16
 • 12. Ústí nad Labem 12

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
MŠMT

VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 1932 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2019 / 2020