Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Foto: Příbramští Kocouři představili nový tým a zahájili přípravu25. 8. 2023 (zdroj: text i foto: www.pribram.cz, komentářů: )

Příbramští Kocouři představili nový tým a zahájili přípravu

Příbramský volejbalový klub odhalil soupisku na novou extraligovou sezonu. V minulém týdnu byli v krátkém sledu představeni na klubovém webu všichni noví hráči včetně trenéra. Jak už je zvykem, tým bude i letos spoléhat na řadu cizinců, několik hostujících talentů i domácích odchovanců..

Česká volejbalová extraliga patří svou úrovní i finančními možnostmi mezi relativně atraktivní destinace pro celou řadu národností. Nechybí zde Američané, Kanaďani, Australani, Jihoameričané, Kubánci, Ukrajinci, Lotyši či Poláci. Výjimkou nejsou ani Holanďani či Němci. Část fanoušků tuto národnostní rozmanitost vítá, jiní volají po větším zapojení mladých českých hráčů, ideálně odchovanců, se kterými se mohou více ztotožnit. Ať už preferujete to či ono, objektivním faktem je, že kvalita tuzemské volejbalové extraligy i díky neutuchajícímu přílivu zahraničních hráčů každým rokem stoupá.

Příbramský klub VK TROX Příbram není v tomto směru výjimkou. Jen relativně málo nadějných juniorů zvládne přechod mezi muže, a proto musí management každoročně lovit v zahraničních vodách či u konkurenčních klubů v rámci české extraligy. Oblíbeným lovištěm jsou země jižní Ameriky a bývalého východního bloku, kde má klub dlouhodobé kontakty. Ani nový ročník nebude v tomto ohledu jiný. Klub podepsal smlouvu se dvěma Argentinci, jedním Brazilcem a dvěma Ukrajinci. Vedle zahraničních posil doplní sestavu i dva nadějní Češi formou ročního hostování. Chybět tradičně nebude ani několik příbramských odchovanců.
Předseda klubu a sportovní ředitel v jedné osobě Daniel Rosenbaum, musí rok, co rok pečlivě zvažovat, koho podepíše a jak tým poskládá, aby byl konkurenceschopný a zároveň ekonomicky udržitelný. Obvykle se tak ve výsledku jedná o mix zkušených hráčů s talentovanými mladíky. „Nejsem příznivcem silných a velkohubých prohlášení. Každý rok samozřejmě doufám, že se nám podaří sestavit zajímavý a kvalitní tým. Vždy je to však do určité míry loterie, neboť přichází řada nových hráčů, o kterých máme pouze omezené informace. Už příprava hodně napoví, jak bude tým vypadat, zatím ale nechci předjímat,“ doplnil sportovní ředitel.
 
Útoky soupeřů budou letos odrážet tři blokaři. Prověřený a stále se zlepšující Martin Šábrt, vítěz argentinské ligy Ignacio Benítez a nadějný juniorský reprezentant Lukas Tóth z budějovického Jihostroje. Loňskou Achillovu patu týmu v podobě nedobrého příjmu se bude snažit vylepšit staronové libero z Argentiny Michele Verasio. O smečařský post se budou přetahovat příbramští odchovanci Jakub a Filip Urešovi s Brazilcem Gabrielem Andradem a ukrajinským smečařem Stanislavem Lyzanetsem, který přichází z chorvatského Osijeku. Hlavní údernou silou by měl být obrovitý ukrajinský univerzál Volodymyr Tevkun, kterému bude krýt záda 23letý Jiří Toman z týmu úřadujícího šampiona VK Lvi Praha.
 
Pozici prvního nahrávače bude zastávat Daniel Rosenbaum mladší. Alternovat za něj bude z pozice dvojky pro mnohé trochu překvapivě jeho starší bratr Adam Rosenbaum, který se po dvouleté odmlce vrací do prvního týmu. „Měl jsem rozjednáno na pozici druhého nahrávače několik alternativ, ale bohužel ani jedna nevyšla. Nahrávačů je na trhu dlouhodobý nedostatek a nás už velmi tlačil čas, proto jsem se rozhodl pro toto řešení, abychom měli kompletní tým a mohli plnohodnotně trénovat. Jsem rád, že mi Adam vyšel vstříc, protože ani pro něj to není jednoduchá situace. Až příprava a následné zápasy ukážou, jestli je to udržitelné řešení,“ vysvětlil Rosenbaum starší.
Trenérem A-mužstva bude zkušený matador Lubomír Vašina, který se ve volejbalovém prostředí pohybuje prakticky celý život. Poslední tři roky trénoval v Ústí, nyní bude koučovat příbramské volejbalisty. Asistenta mu bude dělat Jan Vobejda, příbramský odchovanec a dosud trenér žactva, který tímto dostává šanci rozšířit si své trenérské obzory.
 
 KomentářeZdroj: www.pribram.cz

< Zpět na výpis článků

Beskydy TROX Příbram

Beskydy vs. TROX Příbram

21.10. 2023 od 19:30

Sportovní hala SPŠ, 28. října 939, Frýdek-Místek

Zápasy ostatních týmů

Nejbližší zápasy:

7.10.10:002-MPraga - Příbram B
7.10.14:002-MPraga - Příbram B
14.10.10:002-MKarlovarsko B - Příbram B
14.10.14:002-MKarlovarsko B - Příbram B

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. Kladno volejbal cz 0
 • 2. VK Benátky nad Jizerou 0
 • 3. VK Ostrava 0
 • 4. Volejbal Brno 0
 • 5. VK Lvi Praha 0
 • 6. VK Trox Příbram 0
 • 7. VK Dukla Liberec 0
 • 8. Black Volley Beskydy 0
 • 9. VK Jihostroj České Budějovice 0
 • 10. AERO Odolena Voda 0
 • 11. Fatra Zlín 0
 • 12. ČEZ Karlovarsko 0
 • 13. SKV Ústí nad Labem 0

Všechny tabulky

Video

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023