Příbramští Kocouři se postarali o velké překvapení na úkor Karlovarska

V rámci 4. kola UNIQA extraligy mužů přivítalo Karlovarsko tým Příbrami. Domácí volejbalisté marně hledali recept na hru Kocourů, kteří si překvapivě, ale zcela zaslouženě nakonec odvezli z Karlových Varů do tabulky plný bodový zisk..

VK ČEZ Karlovarsko – VK Euro Sitex Příbram 1:3

po setech 23:25, 23:25, 25:20, 20:25

Rozhodčí: Velinov, Hladišová

Počet diváků: 600

Domácí: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Kočka, Zajíček, Fišer, Ihnát, Římal

Hosté: Böhm, Trojanowicz, Johansen, Madaloz, Hobern, Dolgopov, libero Verasio. Střídali: Jakub Ureš, Filip Ureš, Šábrt

Ohlasy po utkání:

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Mrzí to no, první set dobře rozehraný, pak jsme si je nechali ujet. Hodně náročný zápas, hlavně psychicky. Bylo těžké najít nějakou zbraň.

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratulace Příbrami za zasloužené vítězství. Nám chyběla mentální síla, nehráli jsme na maximum. I když jsme dobře začali, tak mentální agresivita byla na straně Příbrami.

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): Pro nás celkem překvapení dneska, nicméně si myslí, že jsme si dnes výhru zasloužili. Zatlačili jsme servisem a to rozhodlo. Máme dobře zorganizovanou obranu a výborně nám zahrál univerzál.

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „My jsme nečekali, že tady vyhrajeme, i když víme, že Vary mají hodně zápasů. Doufali jsme, že budou unavení. Měli jsme štěstí, že jsme vyhráli první a druhý set. Třetí set jsme se trošku zbláznili, nemysleli jsme na volejbal a ve čtvrtém setu jsme odvedli dobrou práci.

Domácí si od začátku setu drží dvou až tří bodové vedení až do stavu 10:10, kdy Příbram po dobré obraně v poli a následném složení těžkých míčů poprvé odskakuje na 12:10. Karlovarsko udělalo pár chyb na podání a jejich útoky hosté ubránili, tím se Příbram ujímá vedení 16:13. Stejný scénář předvedla Příbram, pár nevynucených chyb, domácí úspěšná obrana na síti a je opět vyrovnáno 16:16. Hosté tlačí Karlovarsko na podání a domácím se nedaří odztrátovat, to posílá do vedení 22:19 v koncovce opět Příbram. Úspěšnou obranou na síti se podaří domácím přiblížit, ale univerzál na straně hostujícího celku skládá a ještě přidává eso na podání. Chyba Příbrami na útoku dává Karlovarsku naději zvrátit první set 23:24, ale úspěšným útokem středem vyhrává Příbram první set 25:23.

Druhý set se naopak do mírného náskoku dostává vždy Příbram. Na obou stranách jsou k vidění skvělé útoky středem, ale lepší mezihra funguje na straně hostů, kteří vedou 8:5. Hosté dominují obranou na síti a agresivním útokem, čímž odskakují domácím o šest bodů. Trenér domácího týmu Jiří Novák posílá do hry druhého nahrávače pro změnu tempa hry. Příbram začala oproti prvnímu setu chybovat na podání, ale svým agresivním útokem si stále drží náskok. Karlovarsko v koncovce tento náskok stahuje na 20:22. Chyba Příbrami na útoku a úspěšný útok domácích znamená vyrovnání na 23:23. Po dobré obraně a útocích chyběla domácím špetka štěstí, set opět prohrávají 23:25.

Do třetího setu vstoupilo lépe Karlovarsko, které dvakrát bodovalo podáním. Za stavu 7:3 pro domácí si trenér Příbrami bere oddechový čas. Domácí tým tlačí podáním a ukazuje, že umí být také agresivní na útoku a ujímá se vedení 15:10.  Příbram dokázala ubránit několik ztracených míčů v poli a stáhla vedení Karlovarska na dvoubodové, ale přispělo tomu také několik špatných rozhodnutí rozhodčích. Koncovka třetího setu je tak velmi vyhrocená, ale Karlovarsko se lépe koncentruje a zvládá udržet chladnou hlavu i za tohoto stavu. Po úspěšné obraně na síti a útoku vyhrává set 25:20.

Ve čtvrtém setu ani jeden z týmů výrazně neodskakuje, hra se střídá bod po bodu. Hosté lépe ubránili několik míčů na síti a dostali se do vedení 10:7, na to reaguje Jiří Novák oddechovým časem. Domácí neútočí tak agresivně jako ve třetím setu, netlačí podáním a Příbram vede 16:11. Karlovarsko pomalu, ale jistě stahuje na 14:17 a trenér hostů si bere oddechový čas.  Domácí opět nejsou důrazní na bloku nebo útoku a Příbram v koncovce vede 21:16, za tohoto stavu si bere Jiří Novák oddechový čas. Příbrami stále vychází agresivní hra a vyhrává 25:20. Z Karlových Varů si tak odváží tři body.

Autor: VK ČEZ Karlovarsko