Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Foto: Těším se na pověstný příbramský kotel, říká nový trenér příbramských volejbalistů18. 9. 2023 (zdroj: text i foto: pribram.cz, komentářů: )

Těším se na pověstný příbramský kotel, říká nový trenér příbramských volejbalistů

Příbramští volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou měsíc přípravy pod novým trenérem Lubomírem Vašinou. O víkendu 16. - 17. 9. se bude v příbramské sportovní hale konat tradiční turnaj o pohár SZM s mezinárodní účastí..

Trenérský matador Lubomír Vašina už toho má v životě hodně za sebou a dobře ví, že trénink není vždy jen o dřině. V novém angažmá v extraligovém klubu VK Trox Příbram se poznává s týmem a těší se na pověstný příbramský kotel při zápasech volejbalové extraligy.

Trenére, máte za sebou 4 týdny přípravy. Jak byste ji prozatím zhodnotil?
Uplynulý měsíc se dá rozdělit na dvě části. První je taková ta hrubá fyzická příprava, kdy se hodně běhá a posiluje. Následuje volejbalová příprava v hale. Všichni jedou naplno, nemám žádné výhrady. Nikdo nepřijel ve vyloženě špatné kondici nebo s nadváhou, kluci se snaží.
V týmu máte hned pět cizinců, několik odchovanců a pár hráčů na hostování. Jak se Vám daří stmelovat kolektiv?
Všichni dohromady se postupně sžíváme a zvykáme si na sebe, což je pro mě vždy nesmírně důležité. Cizinci si postupně zvykají na příbramskou halu a odlišné vlastnosti míčů.
Vy jste byl poslední roky spojený s Ústím a teď jste se dostal do Příbrami. Jak k tomu došlo?
Naprosto jednoduše. Zavolal mi Dan Rosenbaum s nabídkou na trénování a já ji přijmul. V Ústí jsem byl tři roky. V první sezoně jsme udělali super výsledek, když jsme skončili pátí v extralize a třetí v poháru. Druhá byla taková průměrná, ale ten poslední rok to prostě nesedlo. Vedení klubu mělo svou představu, já jinou – v těchto věcech mám jasno. Musím ale říct, že jsme se rozešli v dobrém a vše bylo velmi korektní.
Čím Vás láká příbramské angažmá?
Já jsem tady pár hráčů znal ještě z dob, když jsem sem jezdil jako soupeř příbramských Kocourů. Některé jsem trénoval i na univerziádách. Dana (Rosenbauma) samotného znám de facto od mala. Spoustu let jsem trénoval mládež v Ostravě. Během těch let jsem se často střetával s příbramskými mládežnickými trenéry. Když jsme u toho, tak strašně rád vždycky vzpomínám na Romana Ostrýže. To byly vždycky souboje nejenom kluků na hřišti, ale i naše za tou „lajnou“ a docela nás to myslím i bavilo. Akorát ty rozhodčí z nás kolikrát asi nebyli zrovna nadšení (směje se). Nejdu tedy do prostředí, kde bych nikoho neznal.
Jak se Vám zde v minulosti jako soupeři hrálo? O Příbrami je dobře známo, že se zde soupeřům nehraje vůbec snadno.
Nehraje se tady dobře soupeřům, kteří si nevěří nebo mají strach. Pokud sem ale jedete a cítíte, že na to máte, tak je to právě naopak. Pak se tu hraje dobře, protože zdejší diváci nevyburcují pouze domácí, ale i soupeře. Já si dobře pamatuji, že když tady Míra Peterka hlásí při zápase, tak kolikrát by za ním člověk vyběhl nahoru a chytil ho pod krkem (směje se). Ale to jsou přesně ty věci, které člověka nakopávají.
Klub získal nového generálního partnera, ale kádr se tvořil relativně pozdě. Jak moc jste do něj mohl zasahovat nebo jste přišel k hotovému?
S Danem jsme o všem průběžně komunikovali a posílali si videa vytipovaných hráčů. Konečné slovo měl ale přirozeně on. Dobře ví, kolik za daného hráče může dát a jaké mu může nabídnout podmínky.
Máte za sebou několik úvodních přípravných zápasů. Co Vám napověděly?
První přípravný dvojzápas jsme odehráli proti slovenské Myjavě, která už byla v přípravě o dost dál, protože na Slovensku začínají extraligu dříve. Při hře bylo vidět, že jsou na balonech už delší dobu. Hráli jsme 2:3 a 3:2, naše hra se postupně zlepšovala. Hráli jsme také s Dobřichovicemi. To nebylo úplně povedené utkání, bylo tam hodně chyb. Poslední přípravné utkání bylo v Českých Budějovicích. Kluci přijeli trochu s respektem, ale nakonec to nebyl vůbec špatný zápas. Z pěti setů jsme dva vyhráli a byla vidět řada dobrých momentů. Je také fér zmínit, že jsme přípravu odehráli pouze s jedním blokařem, protože další dva se potýkali s drobnými zraněními. Každopádně je na čem pracovat.
O víkendu 16. -17. září vás čeká v Příbrami tradiční turnaj o pohár SZM, který bývá vždy kvalitně obsazen.
Myslím, že to bude zajímavý turnaj. Narazíme v něm na velmi dobré týmy z české extraligy, z Rakouska a ze Švýcarska. Bude to užitečné srovnání, které nám nabídne i bližší pohled na očekávatelnou sílu našich soupeřů v extralize. Věřím, že nás přijdou podpořit i místní fanoušci.
 
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich KozákKomentářeZdroj: pribram.cz

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1

Nejbližší zápasy:

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. VK Lvi Praha 65
 • 2. Kladno volejbal cz 56
 • 3. VK Dukla Liberec 53
 • 4. VK Jihostroj České Budějovice 52
 • 5. ČEZ Karlovarsko 50
 • 6. VK TROX Příbram 35
 • 7. AERO Odolena Voda 31
 • 8. Volejbal Brno 27
 • 9. Black Volley Beskydy 25
 • 10. VK Benátky nad Jizerou 21
 • 11. Fatra Zlín 20
 • 12. VK Ostrava 17
 • 13. SKV Ústí nad Labem 16

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023