Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

VK Benátky nad Jizerou – VK TROX Příbram 0:3

V prvním letošním utkání čekalo benátecké diváky středočeské derby. Domácí VK Benátky přivítal VK TROX Příbram, který sídlí na sedmém místě po 15. kole a Benátky až na 11. místě, proto byla Příbram mírným favoritem dnešního utkání. Ve třetím kole Benátky dokázaly získat na palubovce Troxu jeden bod, přitom v rozhodujícím pátém setu ještě za stavu 9:7 vedly, ale nakonec podlehly těsně 14:16. Pro hosty měl být i velkým přínosem návrat uzdraveného velice zkušeného trenéra Lubomíra Vašiny, pod kterým dokázala Příbram letos zvítězit i proti silnému Karlovarsku. Navíc Benátky velice dobře zná, protože je několik let vedl. Nakonec se z vítězství radovali hráči Příbrami, kteří neztratili ani jediný set a zaslouženě získali do tabulky plný počet bodů..

VK Benátky nad Jizerou – VK Trox Příbram 0:3

po setech 21:25, 19:25, 16:25

Rozhodčí: Petr Kvarda, Jan Krtička, lajnoví rozhodčí Olga Machado, Vladimír Horbowyj, delegát Kamil Renčín

Počet diváků: 400

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Vojtěch Patočka, Jiří Srb, Matěj Koranda, Martin Hudák, Filip Křesťan, Daniel Šulista, libero Michal Kotek. Střídali: Ondřej Matras, Oleksandr Dergunov, Pavel Švandrlík

Hosté: Daniel Rosenbaum, Franco Gabriel, Martin Šábrt, Volodymyr Tevkun, Stanislav Lyzanets, Ignacio Benitez, libero Michele Verasio. Střídal: Filip Ureš

Ohlasy po utkání:

Filip Křesťan (kapitán VK Benátky nad Jizerou): Bohužel vše se odehrálo v první koncovce, kde jsme několikrát vedli a nedokázali jsme podstrkovat. Toto nás trápí celou sezónu. Ztráta z dobrého příjmu, zde se všichni pereme. Na tento zápas musíme zapomenout, byl to z naší strany kompletně špatný zápas, jak na servisu, tak na všem. Nevyšlo to, ale nedělal bych z toho takové dráma, protože to byl první zápas, který jsme měli vyhrát. Ta síla v nás je, ale jenom jsme ji nějak tentokrát ztratili, ale věřím v tým, že tyto věci se vrátí a budeme hrát líp a líp.“

Aleš Dittrich (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Myslím si, že dnes jsme ten zápas ztratili v prvním setu, kdy jsme hráli docela dobře, ale bohužel jsme nebyli schopni ten set vyhrát. Byly zde chyby, které rozhodly dnešní zápas.“

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): „První set jsme začali lehce vlažně. Bylo zde hodně chyb jak od domácích tak od nás. Postupem se naše hra zlepšovala, dobře jsme podávali a dokázali domácí hráče ubránit, jak smečaře, tak domácího univerzála na bloku a v poli.“

Lubomír Vašina (trenér VK Trox Příbram): „Jsem samozřejmě rád za tři body po Novém roce, protože to je vždy taková loterie, jak se to družstvo vrátí. V každém případě si myslím, že jsme hráli slušný volejbal a neříkám, že nám to Benátky usnadnily. Prostě byli jsme lepší, měli jsme větší touhu po vítězství a myslím si, že jsme byli i volejbalově šikovnější.“

Popis utkání:

V domácím dresu se dnes nepředstavil nemocný Patrik Pokopec, naopak Příbram přijela v kompletním složení. Přesto domácí volejbalisté dokázali v prvním setu odskočit až o tři body zásluhou kvalitního bloku (12:9 – Martin Hudák). Ještě za stavu 21:20 měly Benátky více ze hry, ale na jednom postavení vedení ztrácí a prohrávají 21:25.

Do druhého setu vstupují svěřenci Lubomíra Vašiny velmi bojovně a hlavně hrají naprosto bez chyb a začínají bodově domácím ujíždět (4:8, 6:12). Získaný náskok se domácím hráčům nepodařilo snížit. Koncovka setu patří střídajícímu Filipu Urešovi, který si připisuje přesně umístěnou smečí poslední dva body, a hosté již vedou 0:2 na sety.

Třetí set si hosté pohlídali. Stále se jim daří na podání a hlavně na útoku, výsledkem je značný bodový náskok a snadný zisk třetí sady. Benátky dnes zaostaly za svými výkony z minulých domácích utkání a hladce prohrávají bez zisku jediné sady.

Autor: Zdeněk ŠOLC