VK DUKLA LIBEREC - VK TROX PŘÍBRAM 3:1

V dnešním utkání si na výhru určitě brousily zuby oba dva týmy. Liberec vyhrál poslední tři zápasy a Příbram zase poslední dva zápasy. Ve vyrovnaném utkání si nakonec vítězství před domácími fanoušky připsala Dukla..

VK Dukla Liberec - VK Trox Příbram 3:1

po setech 24:26, 26:24, 25:22, 31:29

Rozhodčí: René Činátl, Petr Kvarda, čároví rozhodčí Jiří Čermák, Irena Beerová, delegát Jan Večeřa

Počet diváků: 501

Domácí: Lukas Demar, Lukáš Trojanowicz, German Johansen, Nivaldo Nadhir Diáz Gómez, Štěpán Svoboda, Lukáš Ticháček, libero Silver Maar. Střídali: Radek Suda, Šimon Bryknar, Pāvels Jemeļjanovs, Daniel David Urueňa Yufra

Hosté: Ignacio Benítez, Daniel Rosenbaum ml., Filip Ureš, Martin Šábrt, Volodymyr Tevkun, Stanislav Lyzanets, libero Michele Verasio. Střídali: Gabriel Franco, Adam Rosenbaum, Jiří Toman, Lukas Toth

Ohlasy po utkání:

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Obrovsky těžký zápas. Věděli jsme, že Příbram trápila Prahu a vyhrála nad Karlovarskem. Já jsem si to přesně takhle představoval, že to skončí – 3:1, ale ty koncovky, to byly nervy. Jsem hrozně rád, za vítězství za tři body.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): „Jsme rádi za výhru 3:1 a za tři body. Určitě škoda prvního setu, kdy jsme nezvládli koncovku. Špatně jsme ze začátku podávali a oni měli vše přihrané za „1“. Až později jsme se začali zlepšovat na podání i útoku a hlavně bylo dobře, že jsme zvládli koncovku čtvrtého setu, kdy už měla Příbram možná nakročeno do tie-breaku. Kluci ukázali, že mají charakter a jen tak je něco nerozhodí.“

Daniel Rosenbaum ml. (kapitán VK Trox Příbram): „Dnešní zápas byl hodně bojovný, jak z naší strany, tak ze strany Liberce. Byly tam chvíle, kde bylo až zbytečně moc nevynucených chyb, ale i tak si myslím, že jsme odehráli vcelku dobrý zápas. Je škoda, že jsme z toho nevybojovali žádný bod. Aspoň jeden bychom si určitě zasloužili. Škoda, že jsme v tom poslední setu neuhráli jednu bodovku, která by nás mohla poslat do tie-breaku.“

Daniel Rosenbaum st. (trenér VK Trox Příbram): „Zápas se mi hodnotí špatně, protože jsme z dobře rozehraného zápasu nezískali ani jeden bod. Nevyužili jsme několik šancí v druhém setu, kdy jsme mohli využít horší hry Liberce a čtvrtý set jsme měli prakticky vyhraný. Chválím Liberec za bojovnost. Nás pár našich nepřesností připravilo o body. Nehráli jsme špatně, ale jedeme domů s prázdnou.“

Začátek prvního setu ukázal vyrovnanost obou týmů. Za stavu 9:11 si oddechový čas vyžádal trenér domácích Martin Demar. Libereckým hráčům se podařilo srovnat bodový stav – 14:14. Za stavu 15:18 přišel další oddechový čas domácích. Poctivou hrou ze strany domácích opět došlo k vyrovnání – 18:18. Když esem German Johansen srovnal stav setu na 21:21, svůj oddechový čas si vyžádal trenér hostů Daniel Rosenbaum st.. Po skvělém bloku Štěpána Svobody a stavu 23:22 přišel i druhý oddechový čas příbramského trenéra. Ve vypjaté koncovce pak zvítězili hosté.

Druhý set byl boj o každý bod od samého začátku. Hra byla vyrovnaná až do stavu 18:16. Následovaly dva oddechové časy ze strany hostů. A díky stavu 20:19 došlo i na oddechový čas domácích. Koncovku si už domácí ale nenechali vzít a vyhráli druhý set.

Do třetího setu vstoupili lépe domácí hráči. Stav 5:1 a první oddechový čas příbramských. Domácí si neustále udržovali dostatečný náskok před svými soupeři. Když byl už rozdíl pouhé dva body – 12:10, vyžádal si oddechový čas trenér domácích. Do koncovky setu vstupovaly oba dva týmy za vyrovnaného stavu 17:17. Za stavu 21:18 si oddechový čas vybral příbramský trenér. Dukla si ale nenechala tento set vzít a zaslouženě ho vyhrála.

Čtvrtý set začali lépe hosté, a když se rozdíl vyšplhal už na čtyři body (4:8), vyžádal si oddechový čas trenér Dukly. Domácí se snažili dotáhnout náskok hostů, ale ti si svůj náskok nechtěli nechat vzít. Za stavu 13:17 si trenér domácích vyžádal druhý oddechový čas. Po esu domácích a stavu 21:23 si oddechový čas vybral naopak příbramský trenér a za stavu 24:24 přišel jeho další oddechový čas. Konec zápasu ale ještě byl daleko. Stav setu se vyšplhal v dechberoucí koncovce na 31:29. Dukla zvítězila.

Autor: Olga Roháčová, foto Adriana Micáková