VK DUKLA LIBEREC – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:0

V dohrávce 18. kola naší nejvyšší soutěže přivítala před TV kamerami Dukla Liberec volejbalisty z Příbrami. V Příbrami Dukla hladce zvítězila bez ztráty setu 3:0 (22,19,21) a v případě podobného výsledku by se domácí hráči bodově dotáhli na dosud vedoucí Jihostroj České Budějovice, který v posledních třech kolech bodově ztrácel. Dukla v současné době předvádí výborný volejbal a zaslouženě 8 x v řadě zvítězila. Naposledy bez zisku jediného bodu hrála v Brně 20. 10. 2018, kde podlehla 3:0 a to je také v letošním ročníku jediné utkání, kde Dukla nezískala ani bod. V minulém kole Příbram podlehla na domácí palubovce také Brnu (1:3), ale to ještě bylo Brno v kompletní sestavě. Po tomto utkání klíčoví hráči Brna přestoupili do „B“ družstva, aby vyhráli 1. ligu a tím se nám trochu obě soutěže znehodnotily. Ale vraťme se k dnešnímu utkání. TV utkání nakonec dopadlo dle předpokladu. Dukla získává plný počet bodů a během tří kol vymazává sedmibodový náskok Jihostroje a jen díky menšímu počtu vítězství se nadále vyhřívá na druhém místě. .

VK Dukla Liberec – VK Euro Sitex Příbram 3:0

po setech 25:20, 27:25, 25:16

Rozhodčí: Roman Marschner a Dušan Rychlík

Počet diváků: 823

Domácí: Pietruczuk, Veselý, Štokr, Šulista, Leikep, Biernat, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Indra, Srb, Správka, Holubec

Hosté: Böhm, V. Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, Hulpach, libera Juračka, Kop. Střídali: Kuchař, Suda, Trojanowicz, Rosenbaum, J. Mikulenka

Vyjádření:

Domácí:

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Toto utkání jsme potřebovali vyhrát a bodovat za tři body. A to se nám i podařilo. Mimo druhého setu, kdy jsme měli takovou pasáž chyb, kterou jsme nakonec ustáli a celé utkání vyhráli bez ztráty setu.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes to nebyl učesaný výkon. Hlavně v druhém setu. Zde jsme zbytečně soupeře pustili do hry. Celkově jsme byli asi kousek lepší než soupeř. Pomohlo nám i domácí prostředí s výbornými diváky. Tři body jsou doma a to se počítá.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Soupeř nás dnes přehrál. Až na druhý set, kde jsme to mohli. Domácí se mohli opřít o stálici Honzu Štokra, který nám nedal ani „čuchnout“, prostě složil úplně všechno. Díky Honzovi to utkání bylo celkem jasné utkání.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Dnes jsme byli horší na přihrávce podání. Honza Štokr Dukle uhrál víceméně všechno. Na druhou stranu u nás účko Ivo Hulpach zahrál výborný zápas. Podle mě to byl u nás nejlepší hráč na hřišti.

Utkání nám začíná v pěkném tempu. Hosté bez svého nejúdernějšího hráče (nemoc - Jaroslaw Lech) hrají velmi odvážně na podání, a to jim vůbec nevychází. Dukla naopak vše sází na svého univerzála Honzu Štokra a po jeho tvrdých smečích rychle získává náskok (5:2). Po bodovém bloku Bartosze Pietruczuka již vedou 10:6 a hosté začínají bodově ztrácet. Jan Štokr nadále tvrdí na útoku a náskok domácích pomalu narůstá (14:8). I druhý univerzál Dukly se vyznamenává na útoku (Patrik Indra) a na ukazateli svítí krásných 19:13 pro Duklu. Koncovka setu na sebe nenechává dlouho čekat. Petr Šulista otírá svoji smeč o blok Kocourů a máme tu první setbol utkání (24:19). Zkažené podání Dukly oddaluje konec první sady, ale po krásně sehraném signálu středem (Libor Leikep) je druhý setbol proměněn a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety.

I do druhého setu napochodovali svěřenci Michala Nekoly velmi zodpovědně a již za stavu 3:1 odskakují o dva body (hosté přešlap). Po smeči do autu domácího hráče je záhy vyrovnáno (5:5) a začínáme od znova. Až blok Honzy Štokra a útok do autu hostů vrací vedení na stranu domácích (9:6). Vedení si Dukla drží až do stavu 13:11, ale po dobře postavené obraně na síti, hosté blokem dvakrát bodují (Martn Böhm a Beau Graham), a když domácí míří do autu, poprvé se dostávají do vedení (13:14). Boj o každý míč nám pomalinku posouvá druhý set do velice vyrovnané koncovky. Přímý bod z podání Honzy Štokra dovoluje Dukle získat nepatrné vedení za stavu 22:21. První setbol druhé sady pro Duklu zaznamenává Bartosz Pietruczuk smečí z hlavního kůlu. Až třetí setbol Dukla proměňuje, když hosté útočí do anténky.

Třetí set začala Příbram velmi dobře a při podání Lukáše Trojanowicze odskakují na 2:6. Náskok hostů domácí rychle snižují a za stavu 8:8 je vyrovnáno. Od tohoto stavu si již Dukla šla za svým vítězstvím (11:9, 20:12) a hosté jen těžko vraceli nechytatelné podání Honzy Štokra a smeče domácích. Po dobře sehraném signálu středem (Jakub Veselý) obecenstvo v hale stává, aby přivítalo poslední bod utkání (24:15). První mečbol hosté odvracejí, ale po zkaženém podání hostů (Ivo Hulpach) je konec utkání.

Autor: Zdeněk ŠOLC