VK EURO SITEX PŘÍBRAM – KLADNO VOLLEYBALL CZ 1:3

V desátém kole UNIQA extraligy se utkaly týmy Příbrami a Kladna. Příbram chtěla navázat na pondělní, senzačně vyhraný zápas, ale i Kladno přijelo pro tři body, a tak žádný tým nechtěl dát svoji kůži lacino. První set ovládla Příbram, ale po dvou vyrovnaných koncovkách, které zvládli hosté lépe, otočili kladenští vývoj zápasu ve svůj prospěch a zvítězili poměrem 3:1 na sety. .

VK Euro Sitex Příbram – Kladno volejbal cz 1:3

po setech 25:15, 25:27, 24:26, 19:25

Rozhodčí: Kvarda P., Fink T., Svoboda J., Činátl D.

Počet diváků: 788

Domácí: Graham, Lech, Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, libera Juračka a Kop. Střídali: Hulpach, Trojanowicz, Kuchař

Hosté: Hýský, Zajíček, Habr, Vemič, Sobotka, Marel, libero Moník. Střídali: Koloušek, Vostárek, Wallisch, Blažek

Vyjádření:

Domácí:

David Juračka (libero VK Příbram): „Zápas doprovázelo mnoho technických chyb na oboustranách, bohužel z naší strany jich bylo víc. Co se týče technických chyb, tak to dnes neustála ani naše hala. Měli jsme dohrát ty dvě koncovky druhého a třetího setu, bohužel soupeř toho dnes využil a zápas jsme prohráli – nedáš dostaneš.“

Martin Kop (trenér VK Příbram): „První set jsme hráli skvěle, ale nepochopím, že v koncovce druhého setu za stavu 25:24, kdy otočíme koncovku, čapneme míč a při nahrávce přes celé hřiště se míč jednou otočí dokola, rozhodčí pískne najednou dvoják, přitom 30 stejných balonů předtím bylo v pořádku. Na druhou stranu třetí set jsme si prohráli sami, když máme setball na příjmu a neuhrajeme si to, tak jsme hloupí. Pak už jsme čtvrtý set neunesli hlavou, jak už to bývá, ale bohužel tenhle zápas jsme měli vyhrát 3:0 nebo alespoň, 2:1 vést, takže jsem dnes opravdu naštvaný, že odcházíme bez bodů.“

Hosté:

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): „Už se nám to stalo poněkolikáté, že se nám nepodařil chytit začátek zápasu, pomalu se rozjíždíme. Samozřejmě Příbram je velmi houževnatý tým, což ostatně vím z vlastní zkušenosti a po právu se tomuto prostředí nazývá „peklo“. Řekli jsme si sice, že musíme nastoupit od začátku naplno, i přes ztracený první set, klobouk dolů, že jsme dokázali zvládnout těžkou koncovku druhého setu. Nebyl to z naší strany nejlepší zápas na servisu, možná nás nakopnul i onen výpadek proudu, který přerušil hru. Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaký vtípek od Míry Peterky, a že přijde nějaký Mikuláš, ale ono se nic nestalo a museli skutečně nahodit pojistky. Možná i tam přišel ten zlom, že my „starší“ jsme si mohli na chvilku odpočinout. Chtěl bych moc poděkovat divákům i fanouškům, kteří jako vždy vytvořili skvělou atmosféru. “

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Začali jsme velmi v útlumu, díky výborné hře domácích, kterou jsme očekávali. Domácí jsou doma silní, o to cennější to pro nás je, že jsme se z toho zvedli. Výpadek proudu ve třetím setu byl sice pro oba týmy stejný, ale my jsme potom začali hrát jako děti, měl jsem velký strach, že utkání ztratíme. Měli jsme štěstí a jsem dnes hodně rád za tři body.“

V prvním setu začala Příbram výborně, prakticky nepustila hosty z Kladna k ničemu, a ovládla první set rozdílem 25:15. Kladno zaspalo začátek zápasu a ani po několika změnách, kdy se na nahrávku dostal střídající Martin Blažek a kdy Filip Habr útočil z hlavního kůlu, se hostům nepodařilo otočit, čímž první set dospěl do rychlého konce.

Druhý set už začalo hrát Kladno o poznání koncentrovaněji, dobře útočili oba smečaři Vemič s Hýským, kteří po obraně skládali těžké bodovky. Příbram držela se soupeřem krok až do koncovky, rozdíl se pohyboval okolo jednoho, dvou bodů, nicméně v koncovce šla Příbram do vedení a za stavu 24:22 se zdálo, že domácí půjdou do vedení 2:0 na sety. Kladno se však nevzdalo a srovnalo skóre, za stavu 25:25 došlo ke zdržení hry z důvodu výpadku internetového spojení, což způsobilo zastavení elektronického zápisu a všech tabletů. Po několikaminutovém přerušení pak skvěle zaservíroval Vemič a kladenští zvítězili po technické chybě domácích těsně 27:25.

Třetí set byl znovu od začátku vyrovnaný až do stavu 10:11, kdy výpadek elektrického proudu vypnul veškeré osvětlení a znovu ochromil tablety i notebooky. Asi po 10 minutách se podařilo vše zprovoznit a zápas mohl pokračovat. Příbramští dokázali zabrat a vedli 16:13, ovšem ani tentokrát nedokázali náskok využít a do koncovky šli znovu za srovnaného stavu. Nakonec byla k vidění další dramatická koncovka, ve které podržel servis univerzál Marel a Kladno zvítězilo opět velmi těsně 26:24.

Do čtvrtého setu už Příbram nenastoupila tak dobře, jako do setů předchozích. Kladno tlačilo na servisu, především nahrávač Habr předvedl dvě série několika velmi kvalitních podání. V polovině setu byl již rozdíl asi pětibodový a kladenským hráčům se podařilo udržet jej až do konce. Nejvíce bodů nasbírali smečaři hostů Vemič s Hýským oba shodně po 14 bodech, na druhé straně domácí univerzál Jaroslaw Lech bodoval celkem 19x, ovšem ani to nestačilo domácím k zisku bodů v dnešním zápase.

Autor: Štěpán Chvosta