11. 3. 2023 (zdroj: text: cvf.cz, foto: , komentářů: )

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – VOLEJBAL BRNO 0:3

V druhém zápase předkola letošního play off potřebovala domácí Příbram nutně vyhrát nad hostujícím Brnem, které svůj první domácí zápas zvládlo jednoznačně 3:0 na sety. V případě další výhry na palubovce Kocourů by hosté postoupili do čtvrtfinále play-off a pro Příbram by to znamenalo konec sezóny. Cílem Příbrami tak bylo v dnešním zápase zvítězit a pokusit se následně vyhrát i třetí, rozhodující zápas na půdě hostů. Příbram si ale ani na domácí palubovce s týmem Brna neporadila a letošní sezóna tak pro ni skončila, z postupu do čtvrtfinále play off se raduje Volejbal Brno..

VK Euro Sitex Příbram – Volejbal Brno 0:3

po setech 19:25, 22:25, 22:25

stav série 0:2 - Brno postupuje do play-off.

Rozhodčí: Rychlík D., Dušek P.

Počet diváků: 715

Domácí: Trojanowicz, Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, libero F. Ureš. Střídal: Pereira

Hosté: Janků, Janečka, Zmrhal, Hrazdira, Crins, Kovalchuk, libero Kop. Střídal: Toman

Ohlasy po utkání:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Zápas se nám dnes moc nepovedl, možná v tom hrála roli dílčí únava. Nesedí nám tento soupeř, hraje na nás takticky dobře, v průběhu sezóny jsme s ním dvakrát hladce prohráli, a to vyústilo v ten průběh zápasu a výsledek.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Dnes jsme se snažili, ale bohužel to nestačilo. Samozřejmě dalo by se říci, že pro kluky je deváté místo po tom špatném začátku sezóny částečný úspěch, ale chtěli jsme více a bohužel to dnes nestačilo.“

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Možná to podle výsledku až tak nevypadá, ale celý zápas byl pro nás velmi nervózní, protože to byly v podstatě tři vyrovnané sety, kdy jsme prakticky až v koncovce dokázali zahrát tři, čtyři body v řadě a vyhráli jsme celkem rozdílem. Oproti tomu zápasu v Brně to byl ale úplně jiný zápas a jsme rádi, že to pro nás dopadlo výhrou 3:0 a postupem.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Čekali jsme bouřlivé prostředí v Příbrami, což se potvrdilo. Zápas pro nás nebyl jednoduchý, ale jsem moc rád, že jsme ho zvládli vítězně ve třech setech a myslím, že si zasloužíme postup.“

Utkání začalo velmi vyrovnaně, oba týmy dobře věděly, o co se hraje. Hosté tlačili servisem, ale domácí Příbram si skvěle poradila při složitých herních situacích, proto byl stav dlouho velmi vyrovnaný až do stavu 15:15, kdy přišel na servis hostující smečař Michal Hrazdira, který zničil domácí výbornou sérií tvrdých servisů. Od té chvíle to bylo čisté představení hostů, kteří měli hru plně pod kontrolou a dovolili domácím do konce setu pouze vyčerpat oba oddechové časy a pouhé čtyři body.

Na začátku druhého setu to vypadalo, že si Brno vybuduje náskok hned na začátku setu. Technická chyba a příliš mnoho zkažených servisů hostů však dávalo domácím šanci držet stav vyrovnaný, protože když náhodou měli domácí šanci odskočit, tak ji nevyužili. K vidění ale bylo několik hezkých výměn, oba týmy si občas pomohly vítězným blokem. Za stavu 15:14 pro domácí došlo opět k menší herní krizi, kterou ale tentokrát vyřešil jeden oddechový čas a domácí drželi krok s Brnem tentokrát až do finále. Pak se možná sami nechali lehce strhnout vyhrocenou situací, při sporném verdiktu rozhodčích. Brno samotný závěr koncovky bez problémů zvládlo, možná i proto, že domácí příliš riskovali na servisu a kazili.

Vstup do třetího setu nevyšel domácím vůbec a celkem rychle prohrávali 1:6. Na domácích hráčích bylo vidět rozčarování a bezmoc, na druhé straně hosté si průběh utkání užívali, předváděli kvalitnější herní projev a větší sehranost. Poté ale občas až příliš kombinovali, mysleli si, že to celé uzalívají a stav byl rázem 7:10, což už nevypadalo tak děsivě, nicméně ke srovnání stavu to bylo málo. Domácí nevyužívali všech bodových situací naplno a Brno se dokázalo v kritickou chvíli plně zkoncentrovat a zapnout. Nakonec se však Příbrami srovnat podařilo a po skvělém servisu domácího nahrávače Pereiry, který se dostal na palubovku až v průběhu třetího setu, šla dokonce do vedení 19:18. Koncovka slibovala za stavu 20:20 vyrovnanou podívanou, oba týmy vyčerpaly oba oddechové časy. Domácí Kocouři ale ani ve třetím setu nedokázali uhrát koncovku a vlastními chybami se připravili o možnost se zápasem ještě něco vymyslet. Brno zvládlo utkání vyhrát ve třech setech, postupuje tak do čtvrtfinále play-off, pro Příbram letošní extraligová sezóna skončila devátým místem.

Tímto zápasem se rozloučil se svou bohatou extraligovou kariérou kapitán Příbrami Martin Böhm, který působil v české extralize dlouhých 18 let, z toho značnou část právě v Příbrami.

Autor: Štěpán Chvosta