Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

.VK Lvi Praha - VK TROX Příbram 2:3

Obrovské překvapení se zrodilo v Unyp areně v 6. kolevolejbalové extraligy mužů. Úřadující čeští šampióni Lvi Praha tam nevyužili vedení 1:0 ani 2:1 na sety a za 146 minut podlehli nadšeně bojujícímu příbramskému Troxu 2:3. Také MVP zápasu byl vyhlášen z vítězného mužstva, stal se jím kapitán Středočechů Daniel Rosenbaum..

V předvečer 17. listopadu, kdy si připomínáme výročí sametové revoluce, měli volejbalisté na programu další, již 6. kolo extraligy. Největší výsledková bomba vybuchla v Praze. Příbram po nevýrazném začátku uchlácholené Pražany zaskočila a ze zápasu uděla dvouhodinové drama, na jehož konci si odvezla cenný skalp loňského mistra. K překvapení se schylovalo také v Ústí nad Labem, kde liberecká Dukla otočila zápas až zlepšeným servisem MVP zápasu Lukase Demara. Ostatní zápasy již dopadly podle papírových předpokladů, i když také Odolena Voda musela proti Brnu zápas otáčet a Brno mělo jenom kousek k zisku dokonce tří bodů. Kladno udrželo svoji letošní neporazitelnost v Benátkách nad Jizerou a Karlovarsko s Jihostrojem vezou plný počet bodů ze severu Moravy.

VK Lvi Praha – VK Trox Příbram 2:3

po setech 25:15, 24:26, 25:21, 22:25, 13:15

Rozhodčí: Dušek, Olt

Počet diváků: 252

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Madsen,McCarthy, Kollátor, Čech, Crer, Janouch, libera Moník, Tláskal. Střídali: Schouten, Thiel, Vodička, Tibitanzl

Hosté: D. Rosenbaum, Ureš, Šábrt, Tevkun, Lyzanets, Benitez, libero Verasio. Střídali: A. Rosenbaum, Seidl

Ohlasy po utkání:

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „V první řadě chci poděkovat našim bubeníkům a všem ostatním fanouškům, kteří nás povzbuzovali, přestože jsme se devadesát procent utkání trápili. Gratuluji Příbrami, která se chytila své příležitosti. Po prvním setu, který jsme jasně ovládli, jsme nepochopitelně přestali hrát, začali se strachovat o výsledek a zklamali ve všech činnostech.“

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): „Zápas jsme začali dobře, od druhého setu jsme snad zapomněli naši hru. Soupeř se chytil na podání, my je kazili a přetahovali se s Příbramí o každý míč. Ta byla o nakonec o něco šťastnější. Zásadní ovšem je, že jsme se do takové situace neměli vůbec dostat.“

Daniel Rosenbaum ml. (kapitán VK Trox Příbram): „Vstup do utkání byl pro nás těžký, nedokázali jsme se chytit na příjmu ani na podání. Možná nám i trochu chyběl trenér Vašina, který je nemocný a nemohl s námi přicestovat. Od druhého setu jsme začali více bojovat a probudili v sobě touhu po vítězství. Gratuluji celému týmu a teď je podstatné potvrdit výsledek v sobotu doma s Ústím.“

Daniel Rosenbaum st. (trenér VK Trox Příbram): „Úvod byl z naší strany hodně bázlivý, pak jsme začali hrát tak, jak jsme se domluvili. Nevím, jestli nám to umožnil soupeř nebo my podali tak dobrý výkon. Asi jsme ho podali, jinak bychom nevyhráli v Praze, která má vážně kvalitní tým.“

Popis utkání:

Jednoznačný průběh měl první set mezi Lvy a Kocoury. Favorité nechali hosty poprvé bodovat až za stavu 5:0 a svůj náskok nadále navyšovali. Recept byl jednoduchý, tlačili na podání. Dlouhé série předvedli McCarthy, Kollátor i Madsen – 25:15.

Od druhé sady už Kocouři pořádně kousali. Chvílemi vedli o bod, chvílemi o dva... Do koncovky se šlo za stavu 18:20. Podání se ujal kapitán Příbrami Daniel Rosenbaum, trefil eso a radoval se rovněž z úspěšných bloků svých spoluhráčů – 18:23. Lvi mají naštěstí dva vyrovnané univerzály – Davida Kollátora a Caseyho Schoutena, kteří se sešli v jeden okamžik na hrací ploše. První servíroval a druhý zakončoval (24:24). Setbol získali nakonec hosté kvůli dotyku sítě domácího trojbloku. Mazácky ho využil Lyzanets – 24:26.

Také ve třetím setu se hrál vyrovnaný volejbal. O tom nejlépe vypovídá fakt, že se šlo do koncovky za stavu 20:20. Důležitý náskok se zrodil při podání Pabla Crera, který si možnost jít na servis zajistil stylově úspěšným blokem. Stav byl 22:20 a domácím stačilo ztrátovat. Hostující Tevkun zkazil podání a Kollátor už se s tím nepáral – 25:21.

Ani prohraná koncovka Kocoury nezlomila. Jejich výkon nepostrádal nadšení, od úvodu setu vedli a náskok zhruba v polovině (7:12) byl už hodně nadějný. Kouč Barrial vyměnil nahrávače, zkoušel to s oddechovým časem, a oboje pomohlo. Stefan Thiel podával a Lvi se vrátili do zápasu – 15:17. Servis však ovládá i Daniel Rosenbaum, nahrávač z opačné strany sítě. Příbram slepila body a znovu odskočila (16:20). Za svou bojovnost si tiebreak zkrátka zasloužila – 22:25.

Zkrácená hra je, jak známo, o štěstí. To se přiklonilo k hostům, kteří si tak domů odvezli dva hodně nečekané body – 13:15.

Autor: David Nejedlý