VK TROX PŘÍBRAM – KLADNO VOLEJBAL CZ 0:3

Dvanácté kolo základní části extraligy mužů přineslo zajímavý souboj příbramských Kocourů a kladenských Orlů. Ačkoliv byl začátek utkání velmi vyrovnaný, nakonec se jednalo o hladkou výhru hostujícího Kladna, které v letošní sezóně předvádí skvělou hru a zaslouženě si dnes odvezlo tři body..

VK Trox Příbram – Kladno volejbal cz 0:3

po setech 22:25, 18:25, 19:25

Rozhodčí: Kavala Tomáš, Spáčil Lukáš

Počet diváků: 753

Domácí: Benitez, Rosenbaum D., Gabriel, Šábrt, Tevkun, Lyzanets, libero Verasio. Střídali: Toth, Toman, Ureš F.

Hosté: Graham, Neves, Gonçalves, Zajíček, Platačs, Seppänen, libero Fernandez. Střídali: Kyjanica, Čeketa

Ohlasy po utkání:

Daniel Rosenbaum ml. (kapitán VK Trox Příbram): „Myslím, že minimálně dva sety jsme mohli s Kladnem hrát, podle mě nehráli až tak dobře, aby nás takto přejeli. My jsme na druhou stranu nepředvedli moc dobrý výkon na podání, které jsme hodně kazili nebo jsme podávali příliš neúčinně. Špatně jsme bránili kladenské blokaře, s bráněním středových hráčů se potýkáme dlouhodobě. Kladno dnes bylo lepším týmem.“

Daniel Rosenbaum st. (trenér VK Trox Příbram): „Zápas se hodnotí špatně, neboť jsme dnes byli horším týmem, Kladno hrálo dobře, tak jako celkově v poslední době. My jsme věděli, co na ně máme hrát, ale nedařilo se nám to uplatnit. Už od servisu jsme byli slabí, málo sebevědomí a bojácní. Diváci dnes přišli v hojném počtu, za což jsme moc vděční, ale bohužel jsme dnes nepodali výkon. Nezbývá než pogratulovat soupeři k dobrému výkonu.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Máme radost za výhru 3:0, v Příbrami se hraje vždy těžce, ať už proti týmu, který umí soupeři hru velmi znepříjemnit nebo díky hlasitým fanouškům. Bylo to dnes hodně o trpělivosti, měli jsme dost šancí chytit nějaké míče v poli, ale nepřálo nám štěstí v daných situacích, takže jsme byli v dnešním zápasu i mírně nervózní. V prvním setu se nám Příbrami nedařilo odskočit, tak to bylo dramatičtější, ve druhém setu to bylo trochu podobné, ale postupem času mi přišlo, že Příbram lehce upadala, možná podléhala tlaku, když jsme zahráli dobře a koncentrovaně. Sice se nám tolik nedařilo podání, ale jiné činnosti nám šly. Ač to vypadá jako jednoduché vítězství, tak se nerodilo jednoduše a máme z něj radost. Přeji hezké svátky všem, děkuji fanouškům, kteří sem přijeli, a budeme se těšit v novém roce.“

Josserand Arnaud (trenér Kladno volejbal cz): „Myslím, že ke každé hře přistupujeme velmi vážně, nehledě na to, s jakým soupeřem hrajeme. Chceme vždy k zápasům přistupovat s pokorou, navíc jsme věděli, že tento tým umí zahrát velmi dobře, mají za sebou několik dobrých výsledků, kdy předvedli dobrou hru. Myslím, že dnes soupeř nepodával moc dobře, dělal hodně nevynucených chyb, což nám velmi pomohlo a zjednodušilo hru na ztrátu. Jsem velmi šťastný, že náš tým přistupuje k zápasům zodpovědně s určitou dávkou vážnosti a snaží se vždy udělat vše tak, abychom mohli hrát naši hru a najít vždy ten klíč k úspěchu. Navíc je to před Vánocemi, máme za sebou pár náročných zápasů a v úterý se opět představíme v evropském poháru, takže i z tohoto důvodu a náročnosti programu jsme nechtěli dnes nechat soupeře rozehrát a hru příliš protahovat, což se nám podařilo, a jsem za to velmi šťastný.“

Domácí Příbram dnes nastoupila do prvního setu velmi odvážně proti silnému soupeři z Kladna, kterému v době zápasu patřila průběžná druhá pozice v tabulce a je jednoznačně jedním z letošních favoritů na titul soutěže. Krásné výměny byly k vidění na obou stranách, skvělé zákroky na obraně v poli byly k vidění jak na straně domácích, tak na straně hostů. Příbram držela s Kladnem vyrovnaný stav až do stavu 14:14, poté využili hosté chyb domácích a podařilo se jim odskočit na rozdíl dvou bodů, který bránili úspěšně až do koncovky, příbramským se nedařilo toto manko po zbytek setu dohnat. Rozhodla i lepší úspěšnost hostů na útoku, hosté útočili s 58% úspěšností, zatímco domácí se dostali pouze na 40 %, první set uzmuli hosté poměrem 25:22.

I druhý set se nesl ve značně bojovném rytmu, tedy alespoň jeho první polovina. Kladno získalo hned v úvodu drobný minibreak, Příbram se prakticky ihned dotáhla zpět. K vidění byla jedna extrémně pohledná rozehra, která mohla trvat dobrých 45 vteřin, kdy to již několikrát vypadalo, že bude ukončena a jeden z týmů vždy udržel na poslední chvíli míč ve hře. Tato důležitá výměna skončila úspěšným blokem hostů, což posílilo psychiku a sebevědomí kladenských borců, kteří rázem byli o level výš, a Příbram již nedokázala držet se soupeřem krok. Navíc domácí udělali v tomto setu celkem osm chyb na podání, což na hru s takovým soupeřem jako Kladno zkrátka nemohlo stačit. Hosté si v poklidu došli pro vedení 2:0, druhý set ukončili poměrem 25:18.

Ve třetím setu Příbram pokračovala v množství zkažených servisů, což Kladenským dost zjednodušovalo jejich hru a na ztrátu prakticky nemuseli vynaložit žádné úsilí. Hosté lépe útočili, lépe bránili na síti i v poli, kazili méně servisů a brzy získali rozhodující náskok, který do konce setu poměrně jednoduše udržovali. Kvalita byla dnes jednoznačně na straně Kladna, které ji předvádělo po celý zápas, zatímco Příbram jen po jeho část. Chvílemi zápas vypadal pěkně, ale v celkovém součtu se dnes Příbramští vyrovnali soupeři jen v hodnocení přihrávky, všechny ostatní herní činnosti ve statistickém souhrnu vyšly lépe pro Kladno, které dnes zaslouženě zvítězilo ve třech setech za hodinu a dvacet minut.

Autor: Štěpán Chvosta