Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Foto: Výsledky volejbalistů jak na horské dráze. Co je příčinou ?16. 11. 2023 (zdroj: text i foto: pribram.cz, komentářů: )

Výsledky volejbalistů jak na horské dráze. Co je příčinou ?

První čtvrtina základní části volejbalové extraligy 2023/24 je za námi. Proměnlivé výsledky Kocourů připomínají jízdu na horské dráze. Tým dokáže předvést velmi zajímavé a bojovné výkony, ale sráží jej nízká efektivita v útoku a množství zkažených servisů. Někdy však do života zasáhne tragická událost a sportovní výsledky jdou pak stranou….

Po úvodní porážce Kocourů v Beskydech přišel skvělý domácí match a výhra 3:1 proti silnému Karlovarsku. Následovalo trochu utrápené vítězství proti Benátkám (3:2). Vítězná šňůra pokračovala i ve Zlíně, odkud si VK TROX Příbram odvezl cenné 3 body. Ve čtvrtek přišla předvídatelná, leč relativně jednoznačná prohra 0:3 na půdě favorizovaného Jihostroje České Budějovice. Rehabilitace měla přijít v sobotu doma proti Aeru Odolena Voda. Opak byl pravdou a jednoznačná porážka 0:3 vzbudila nejen řadu rozpaků, ale i negativní reakce fanoušků.

Příbramští volejbalisté vytěžili z dosavadních šesti zápasů 3 výhry a 8 bodů do tabulky. Průběžné sedmé místo v tabulce je rozhodně lepší start, než jaký tým předvedl minulou sezonu, nicméně o spokojenosti nemůže být zatím příliš řeč. Hráči se v duchu moderního pojetí volejbalu snaží riskovat na podání, ve snaze dosáhnout přímého bodu či alespoň odtáhnout soupeře od sítě. Výsledek je zatím spíše kontraproduktivní. Mužstvo zkazí v průměru 19 servisů za zápas a vytěží jen necelých pět přímých bodů z podání. Chyby na servisu přicházejí často v důležitých okamžicích, jako například v koncovce druhého setu zápasu proti Aeru Odolena Voda.
Taktéž smečaři se zatím prosazují v útoku méně, než by bylo žádoucí. Lyzanets je zatím nejvytěžovanějším z trojice nastupujících hráčů, ale podobně jako u Gabriela postrádají jeho útoky větší variabilitu a konzistenci. Třetím do party je mladý Filip Ureš, který postupně dostává na palubovce více herního prostoru. Se svým nižším vzrůstem to má kolikrát proti kompaktním a vysokým blokům soupeřů složité. Svou šikovností a mimořádným výskokem však dokáže často vyřešit i velmi náročné situace.
 
Po odchodu reprezentačního blokaře Trojanowicze do Liberce doplnil Šábrta v základní sestavě čtyřiadvacetiletý argentinský blokař Ignácio Benítez. Ten si zatím stále trochu zvyká na nové prostředí a souhru s nahrávačem. Výkonnostní progres je patrný u Šábrta, ze kterého se stal spolehlivý zakončovatel a jeden z tahounů týmu. Třetí blokař týmu, talentovaný Lukas Tóth z Českých Budějovic, si již podruhé udělal výron kotníku a týmu bude nějakou dobu chybět. V obranné činnosti celý tým stále zaostává za extraligovým standardem s průměrem 1,9 bloku na set. Jsou to mnohdy drobnosti typu špatné postavení v poli, přešlap na podání či nedostatečná koncentrace na daný míč, které dokáží ovlivnit celý zápas.
 
Největší údernou silou Kocourů je podle předpokladů někdejší ukrajinský reprezentant Volodymyr Tevkun, který z pozice univerzála patří mezi nejvíce bodující hráče celé extraligy. Ve čtvrtek však neodcestoval s týmem na zápas do Českých Budějovic a v sobotu doma proti Odoleně Vodě byl pouhým stínem sama sebe. Zasáhla ho velmi nešťastná rodinná událost. Jeho bratr byl zabit ve válce s Rusy. Život dokáže být občas velmi krutý… Čest jeho památce.
Nahrávač Daniel Rosenbaum ml. se stal ve svém mladém věku kapitánem týmu a zatím se s touto novou rolí a svěřenou zodpovědností pasuje důstojně. Kvalitně servíruje a na poměry nahrávačů toho i dost zablokuje. Trenérem je ponoukán k častějšímu využívání středových hráčů v útoku, ale to chce čas a samozřejmě také adekvátní příjem podání.
Mužstvo čeká v týdnu další dvě náročná utkání. Již ve čtvrtek 16.11. odcestuje na horkou půdu Lvů Praha, úřadujících mistrů republiky. V sobotu 18.11. pak přivítá doma Ústí nad Labem. Oba tyto zápasy zmešká trenér Lubomír Vašina, který se potýká s nenadálými zdravotními problémy a bude muset podstoupit operaci. Tým tak od pondělí převzal sportovní ředitel a trenér juniorů, Daniel Rosenbaum starší. Pracovní neschopnost Vašiny se odhaduje na 14 dní, ale nelze vyloučit delší absenci.
Budeme držet palce, ať se situace v týmu co nejdříve zastabilizuje a tým se vrátí zpět na vítěznou vlnu.
 
zdroj: pribram.cz
 
autor: Oldřich KozákKomentářeZdroj: pribram.cz

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1

Nejbližší zápasy:

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. VK Lvi Praha 65
 • 2. Kladno volejbal cz 56
 • 3. VK Dukla Liberec 53
 • 4. VK Jihostroj České Budějovice 52
 • 5. ČEZ Karlovarsko 50
 • 6. VK TROX Příbram 35
 • 7. AERO Odolena Voda 31
 • 8. Volejbal Brno 27
 • 9. Black Volley Beskydy 25
 • 10. VK Benátky nad Jizerou 21
 • 11. Fatra Zlín 20
 • 12. VK Ostrava 17
 • 13. SKV Ústí nad Labem 16

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023