Volejbalový klub Příbram - Kocouři

Foto: Základ máme, říká šéf extraligové Příbrami Rosenbaum13. 9. 2018 (zdroj: text i foto: pribramsky.denik.cz, komentářů: )

Základ máme, říká šéf extraligové Příbrami Rosenbaum

ROZHOVOR – Nová extraligová sezona volejbalistů se pomalu, ale jistě blíží. Přípravy všech týmů jsou v plném proudu a výjimkou není ani Příbram. Její předseda Daniel Rosenbaum v rozhovoru prozradil, jak vypadá současná situace klubu....

Kocouři zcela ovládli domácí, velmi kvalitně obsazený mezinárodní turnaj, který se konal pod záštitou Sportovního zařízení města Příbram. V soubojích se slovenskou Myjavou (3:0), rakouským Waldviertelem (3:0) a extraligovými vicemistry z Kladna (2:1) ztratili pouhý jeden bod a získali zasloužené prvenství.

Jakým způsobem probíhá příprava na novou extraligovou sezonu?
Přípravu jsme zahájili na začátku srpna. Po celou dobu jsme a nadále i budeme v Příbrami, kde máme ideální podmínky a vše, co potřebujeme. Využíváme místní sportoviště, ať už se jedná o atletický stadion, posilovnu, bazén, lesy v areálu sjezdovky Padák a samozřejmě také halu.

Jste s průběhem přípravy spokojen?
Hráči absolvují všechno, co mají. Samozřejmě občas je to bolí, ale to k přípravě patří. Až na novou posilu, Australana Beau Grahama, který se s reprezentací připravuje na blížící se mistrovství světa, jsme kompletní. Jediný, kdo má ještě drobné zdravotní problémy, které jsou dozvukem loňské sezony, je kapitán Martin Böhm, ale věříme, že se dá brzy do pořádku a na start sezony budeme kompletní a dobře připravení.

Absolvoval tým už nějaké přípravné zápasy?
Během srpna byly na programu pouze antukové turnaje, z nichž jsme neabsolvovali ani jeden. Vše bylo postavené na dobrovolné bázi, takže pokud si hráči chtěli nějaký turnaj zahrát, záleželo pouze na nich. Naše herní příprava se opírá o halové turnaje. Sehrajeme ještě kvalitní turnaje na Kladně, v Liberci a čekají nás zřejmě ještě dva duely proti Českým Budějovicím.

Přejděme teď k vašemu kádru, který doznal velkých změn. Mimo jiné přišli čtyři noví zahraniční hráči. Kromě Australana Grahama ještě Ukrajinec Dolgopolov a Poláci Wawrzynczyk s Lechem. O jaké hráče jde? Proč jste se rozhodli pro jejich angažování? V čem vidíte jejich přínos?
Graham přichází jako posila na blok, Dolgopolov na nahrávku, Wawrzynczyk na smeč a Lech na post univerzála. Všichni hráči již získali spoustu zkušeností a věříme, že budou přínosem nejen na hřišti, kde by nám měli dodat více klidu, ale i pro naše mladé hráče, kteří se od nich mohou hodně naučit. Zatím stále ještě musíme jít touto cestou. Na českém trhu jsou kvalitní hráči, ale bohužel na ně nejsme schopni finančně dosáhnout, proto jsme se rozhodli pro hráče ze zahraničí, kteří jsou kvalitní a nestojí tak velké peníze.

Zmínil jste, že Graham se zapojí do přípravy později. Kdy to bude? Nebojíte se, že by mohl mít problém s aklimatizací na české prostředí?
Mělo by to být asi týden před startem soutěže. Na sehrání se spoluhráči nebude mít příliš času, ale věřím, že prokáže své kvality a do týmu okamžitě zapadne. S aklimatizací by problém být neměl. S hráči z Austrálie už máme zkušenost a navíc Graham působí v Evropě již delší dobu.

Zároveň jste avizoval, že příležitost dostanou i vaší nadějní junioři. Již jste představili univerzála Ivo Hulpacha. Kdo další z mladých talentů se připojil k A týmu?
Do přípravy jsme zařadili ještě Adama Rosenbauma, který by měl zaujmout pozici druhého nahrávače a blokaře Lukáše Trojanovicze. Spolu s Ivem Hulpachem se jedná o devatenáctileté a dvacetileté kluky, kteří do budoucna určitě mají extraligový potenciál. Víme, že bude potřeba ještě hodně práce, ale chceme dát hráčům šanci a věříme, že do dvou let se nám to zúročí.

Vzhledem k přílivu nových hráčů předpokládám, že vás někteří hráči museli opustit, je to tak?
Ano. Odešli Jan Hrdý, Daniel Kohlmann a Adam Rychetský, na jejichž místa se právě posunuli mladíci Hulpach, Trojanovicz a Rosenbaum. Dále nás opustili všichni cizinci, které jsme měli v loňském kádru, Passier, Živanovič, Pantić a Renovica.

Plánujete před startem sezony ještě nějaké pohyby v kádru?
Momentálně ne. Náš kádr je oproti loňské sezoně ještě širší a sezonu začneme s tím, co máme. Základ máme postaven, lavička pak je hodně mladá. Případné další změny, které mohou nastat třeba kvůli zraněním, budeme řešit v průběhu sezony.

Jak momentálně vypadá situace klubu a zajištění jeho chodu pro letošní extraligový ročník?
Situace vypadá dobře. Jsem rád, že se nám podařilo prodloužit smlouvu s naším generálním partnerem. Věřím rovněž, že sport bude nadále podporovat i město.

 

Autor: Karel Smetana

Zdroj: pribramsky.denik.cz
KomentářeZdroj: pribramsky.denik.cz

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

16.3.2-MPříbram B - Plzeň3:0
16.3.2-MPříbram B - Plzeň3:1
23.3.2-MKarlovarsko B - Příbram B1:3
23.3.2-MKarlovarsko B - Příbram B1:3

Nejbližší zápasy:

Extraliga mužů 2018 / 2019

 • 1. VK Jihostroj České Budějovice 51
 • 2. VK Dukla Liberec 50
 • 3. Kladno volejbal cz 45
 • 4. VK Ostrava 43
 • 5. ČEZ Karlovarsko 42
 • 6. Volejbal Brno 35
 • 7. Volejbalový klub Příbram 30
 • 8. AERO Odolena Voda 27
 • 9. VK Lvi Praha 26
 • 10. SKV Ústí nad Labem 23
 • 11. Fatra Zlín 16
 • 12. VK Benátky nad Jizerou 8

Všechny tabulky

Video

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
MŠMT

VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 1932 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2018 / 2019