Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Příbram jde dál !

S úlohou favorita se Kocouři proti pražské ČZU v hodině dvanácté vypořádali. V domácím prostředí tým Příbrami vyhrál rozhodující sedmý zápas bez ztráty setu. Nejvyrovnanější série čtvrtfinále skončila poměrem 4:3 na zápasy, Příbram postoupila do semifinále extraligy už počtvrté v řadě.

Klíčové okamžiky sedmého utkání se odehrály ve druhé sadě. Hráči ČZU byli do poloviny setu na koni, do druhého technického time outu šli s pětibodovým vedením. Po pauze se ale blýskl smečař Čížek třemi body za sebou. Zakrátko Příbram smazala další tři body v řadě sérií úspěšných bloků. Když potom univerzál Patucha esem upravil na 21:20, nikdo už domácí o vedení nepřipravil.

„Myslel jsem si, že série bude jednodušší, hráči ČZU se ale na konci základní části rozehráli, podařilo se jim několik zápasů a jejich sebevědomí šlo nahoru,“ uznal blokař Příbrami Libor Leikep. „Před klukama z Prahy smekám. Dvakrát s námi dokázali otočit z 0:2 na 3:2. Jsou to hecíři a bojovníci.“

Kvůli nejdelší čtvrtfinálové sérii má Příbram ze všech semifinalistů nejkratší odpočinek. Do bojů o finále se pustí už ve čtvrtek. Soupeřem bude obhájce titulu Jihostroj České Budějovice. Druhou dvojici tvoří vítěz základní části Liberec a Ostrava.