ČZU Praha - Volejbalový oddíl Příbram 3:2

Rozhodčí: Rychlík D., Meruna J., Poláček J., Pítr V., Baumruk F.

Patucha, Moník, Leikep, Sládeček, Čížek. Střídali: Bezděka, Anděl, Málek, Pekárek.

Vyjádření:

Domácí:
Kapitán Böhm:
První dva sety jsme nehráli dobře. Nemohli jsme se chytit a nebojovali jsme. Pak už to byl vyrovnaném duel , kde jsme měli víc odvahy v koncovkách.
Trenér Malina:
Dramatický. My jsme to utkání začali zaraženě, jakoby trochu v obavách, čehož soupeř využil a hrál agresivně. Zkazili jsme mnoho servisů, přes to jsme mohli koncovku druhého setu zvládnout. Od třetího setu jsme dokázali podržet servis a soupeře zablokovat.

Hosté:
Kapitán Havrlík:
Po prvních dvou setech jsme se nedokázali vrátit k agresivní hře a nechali ČZU vyhrávat koncovky.
Trenér Brom
Nezužitkovali jsme vedení dvou setů. V pátým setu jsme neměli štěstí a ČZU jsme pustili do vítězství.

Hosté z Příbrami si sebou přinesli velký oddíl fanoušků, který povzbuzoval od začátku utkání. Co přidalo na atmosféře v hale na Lužinách a znejistilo domácí družstvo.
ČZU se do začátku zápasu dostávalo velice těžko. Hosté vynikali razantním a rychlým útokem z kůlů a blokem hned od začátku každého setu. Domácím se nedařilo ani na příjmu. Servisem si hosté velice pomáhali, protože znemožňovali domácímu ČZU rychlejší hru. V prvních dvou setech hosté jednoznačně vynikali ve všech herních činnostech. Od druhého technického time-outu v druhém setu, za stavu 15:16, se ČZU chytilo šance. K vyrovnanému utkání mu pomohl kvalitní servis a prosazování se blokařů a smečařů. Koncovka druhého setu rozhodla v prospěch hostů za stavu 25:27.
Třetí set byl více vyrovnaný než předchozí, i přes to, že Příbram vedla ze začátku 1:5. O bodech se rozhodovalo vysoko nad sítí, kde vynikal ve třetím setu Finger. Svými bloky velice pomohl k bodování v celém zápase domácí nahrávač Bartůněk. Domácí dotáhli set do vítězného konce 25:19.
Ve čtvrtém setu se karta obrátila a ČZU ukázalo hojnému počtu diváků svojí hru „Válce z Lužin“. ČZU vedlo v druhém technickém time-outu 16:12. K velkému náskoku přispělo zlepšení přihrávky, bloku a útoku. Hosté naopak polevili a nevydrželi udržet vysoké tempo ze začátku po celý zápas. ČZU zvítězilo ve čtvrtém setu 25:17.
Pátý set byl velice vyrovnán do stavu 12:12. ČZU výborně bránilo bloky a vyhrálo pátý set 15:13.

zdroj : ČVF-Hank